Největší dealer BMW v česku a nejlepší dealer Rolls-Roycu na světě. To je CarTec Karla Kadlece, který pomalinku půjčuje volant i další generaci.

Karel Kadlec přemýšlí asi takhle: „Tak oni mi přijdou slavnostně prezentovat, že zákaznická spokojenost je přes osmdesát procent, z centrály BMW pomalu posílají gratulace, div že se nechystají ohňostroje. No a já jim říkám: Tak to pozor! Takže to mi chcete říct, že každej pátej zákazník je nasranej? Protože přesně tak to je a to nejde!“

Statný chlapík Karel se při tomhle popisu potutelně usmívá, dcera Karin sedí vedle a dívá se na něj o dost vážněji. A vy stejně jako ona víte, že nechcete být na straně těch, kdo si připravili tu slavnou prezentaci. Karel Kadlec ale asi ví, co dělá.

Tenhle Ostravák letos v únoru převzal v Singapuru cenu pro nejlepšího dealera vozidel Rolls-Royce na světě. Na světě! Praha a Dubaj, to jsou vítězové každoroční soutěže o nejlepšího dealera nejluxusnější automobilové značky planety.

Kromě toho, nebo spíš hlavně, už víc než dvacet let buduje CarTec, největšího prodejce aut BMW v Česku. Má obrat skoro šest miliard, a i když by mohl, do důchodu se rozhodně ani ve čtyřiašedesáti nechystá.

A to přesto, že nejstarší dcera Karin už dva měsíce řediteluje ostravské pobočce a zjevně se připravuje na to, že jednou volant dealerské formule 1 převezme.

„Mám ale trochu strach, abych nešla do důchodu dřív než táta,“ říká s opravdu jen mírnou nadsázkou v domě na kraji Ostravy, kde si už připadáte jako na krajíčku Beskyd.

V lese jsou srnky, všude to kvete a ptáci zpívají a rozhodně nemají kratke zobaky. A jsou tu tedy ještě další, o dost exotičtější zvířata. Hroši. Jeden, dva, tři, osm, deset. Jeden dokonce v bazénu. Hroši, kam se podíváš. Tenhle speciální podbeskydský hroší druh není samozřejmě tak úplně živý.

Auta jsem musel koupit na sklad za vlastní peníze, to není jako dneska, kdy díky BMW Bank můžeme mít na skladě auta až za miliardu korun.

Karel Kadlec
Forbes Digital Premium