skip to main content
Byznys

Oběd na vlnách Balatonu. DoDo testuje rozvoz jídla přímo na jachty

Auta, elektrické mopedy, kola a teď už taky elektrické vodní skútry. Český logistický startup DoDo dovážející zboží přímo na práh vašich dveří totiž na maďarském Balatonu otestoval zatím nevídanou službu. Jídlo z restaurací a obchodů na břehu doručí na rozlehlou vodní plochu přímo do rukou jachtařů.

Objednávky ze břehu jezera, které je dobře známé a populární i mezi českými turisty, navíc o víkendu během pilotního provozu nerozvážel na plachetnice jen tak ledajaký elektrický vodní skútr, ale Cyberjet.

Ten vyvinul maďarský startup Narke a jde o vůbec první plně elektrický bezemisní vodní skútr na světě, který při svém provozu neznečišťuje ovzduší ani vodu.

Reklama

„Neustále hledáme nové příležitosti, jak naše doručovací služby rozvíjet a rozšiřovat do dalších míst a segmentů. Na Balaton sám jezdím už roky, takže vím, že mnoho lidí kvůli obědu nebo večeři v restauraci nerado přerušuje plavbu,“ říká k pilotnímu projektu Károly Sáfár, provozní ředitel společnosti DoDo pro Maďarsko.

Zatím ale není jisté, zda bude tato nová služba na Balatonu fungovat plošně a pravidelně, případně zda se vůbec někdy dostane i na jiné vodní plochy.

Předplatné Forbesu
Ze mlejna
Forbes 5/2022

DoDo, které je aktivní nejen v České republice, ale i na Slovensku, v Polsku a Maďarsku, o tom rozhodne až v závislosti na analýze prvních dnů zkušebního provozu na Balatonu a samozřejmě i podle zájmu ze strany jachtařů.