skip to main content

Kuličková olympiáda i fotbal z Jamajky. Jaká sportovní utkání teď sledovat?

Tak, a na co se budu teď dívat? Otázka, která dost možná napadla nejednoho sportovního diváka. Poté, co epidemie koronaviru odložila či zrušila drtivou většinu klání po celém světě, toho totiž moc ke sledování nezbylo. Existují ale alternativy.

Přinášíme pět sportovních tipů, kterými si v domácí karanténě můžete zkrátit čas.

Poslední mohykáni

Všechny sportovní zápasy prozatím zrušeny nebyly. Pokud dychtíte po přímých přenosech a je vám jedno, že to nebude zrovna fotbalová Premier League či basketbalová NBA, nemusíte smutnit. V online světě lze stále najít několik streamů z méně exponovaných soutěží: například běloruské hokejové ligy, fotbalové ligy na Jamajce nebo e-sportových turnajů ve střílečce Counter-Strike.

Marble Race

Geniální záležitost! Momentálně na internetu neexistuje napínavější sportovní podívaná než sledování skleněných kuliček, kterak se předhánějí na pláži nebo na autodráze.

Autor youtubového kanálu začal před lety s kuličkovou olympiádou, jejíž sportoviště sestavil z lega. Později k ní přidal i písečnou rallye či vlastní adaptaci formule 1. Závody, které se pyšní do detailu promyšlenými kulisami, vlastní grafikou i zvukovým komentářem, dosud zhlédly desítky milionů uživatelů.

„Nemůžu uvěřit, že jsem to sledoval až do konce. Evidentně mi začíná chybět reálný sport,“ komentoval závody kuliček televizní komentátor a legendární fotbalový útočník Gary Lineker. Potřebujete lepší pozvánku?

Reklama

Totáln! sezona

Slávisté mají dozajista nakoukáno. Teď je ale příležitost, aby se podívali i ti, kteří fandí jinému klubu nebo fotbalu příliš neholdují. Totáln! sezona zachycuje zákulisí loňské fascinující jízdy fotbalové Slavie Praha, která získala titul, vyhrála pohár a došla do čtvrtfinále Evropské ligy, když po strhující bitvě vyřadila slavnou španělskou Sevillu.

Osmidílný dokument jde do hloubky a částečně odhaluje know-how úspěchu sešívaných. Gejzír emocí a zajímavostí si na ČSFD dlouhodobě drží hodnocení přes 90 procent. Jinými slovy (od fanouška jiného týmu): Je to fakt dobrý!

Netflix

Tohle je jistota. Netflix nabízí nejen množství kvalitních seriálů, ale také sportovních dokumentů. Mezi nimi například snímek Iverson, mapující neuvěřitelný příběh jednoho z nejlepších basketbalistů všech dob Allena Iversona, či film Ice Guardians o životech a uvažování bitkařů ve slavné NHL.

Archiv Z

Jestli si říkáte, co máte bez sportu dělat, co si teprve říkají televizní stanice, které jsou na jeho vysílání závislé? Například ČT sport měla v následujících dnech vysílat namátkou play-off hokejové extraligy nebo závody Světového poháru v biatlonu a sjezdovém lyžování. Nic z toho diváci bohužel neuvidí.

Prázdná okénka nicméně v programu nezůstanou. Veřejnoprávní kanál je vyplní záznamy z archivu. Těšit se tak můžete na hokejové bitvy z play-off v 90. letech a na přelomu tisíciletí či soupeření Čechů se světovými sportovci v jiných odvětvích.