Quentin Tarantino je v jednom kole. Před čtyřmi dny do amerických kin vstoupil jeho devátý a samozřejmě dlouho očekávaný snímek Tenkrát v Hollywoodu s Leonardem DiCapriem, Bradem Pittem a Margot Robbie v hlavních rolích.

S velkým BANG.

Za první víkend utržil jen na domácí půdě 38 milionů dolarů, čímž se zařadil na druhé místo režisérových nejúspěšnějších premiér hned za Hanebné pancharty. Duo Tarantino a Pitt evidentně funguje.

Při příležitosti uvedení Tenkrát v Hollywoodu se Tarantino rozhodl na hudební platformě Spotify vytvořit speciální playlist svých nejoblíbenějších songů, které zazněly v jeho filmech. A že měl z čeho vybírat.

Brad Pitt a Leonardo DiCaprio ve filmu Tenkrát v Hollywodu

Jestli jsou totiž Tarantinovy snímky něčím známé (samozřejmě kromě ostrých dialogů a ještě ostřejších akčních scén), jsou to bezchybné soundtracky, na něž tančí i ti, kteří nikdy žádný jeho film neviděli.

To se promítlo i v číslech. Ještě před premiérou Tenkrát v Hollywoodu nabízel našeptávač Googlu hned na druhém místě spojení s výrazem „soundtrack“ s 23 miliony výsledků.

V Tarantinově výběru nechybí klasiky jako song Nancy Sinatry „Bang Bang“, který zazněl v první části snímku Kill Bill, nebo „You Can Never Tell“ Chucka Berryho, která doprovodila slavné taneční číslo Umy Thurman a Johna Travolty v kultovce Pulp Fiction: Historky z podsvětí.

Tenkrát v Hollywoodu bude mít v Česku premiéru 15. srpna.