Společnost PayPal Holdings Inc. zkoumá možnosti spuštění vlastní kryptoměny, tzv. stablecoinu. Společnost to potvrdila agentuře Bloomberg poté, co byly v její aplikaci pro iPhony objeveny důkazy o takovém kroku. Skrytý kód a obrázky ukazují práci na něčem, co se jmenuje „mince PayPal“. Kód naznačuje, že mince by měla být krytá americkým dolarem.

Mluvčí PayPalu uvedla, že obrázky a kód uvnitř aplikace pocházejí z  nedávného interního hackathonu, tedy akce, při níž se spojují technici, aby rychle prozkoumali a vytvořili nové produkty, které se však možná nikdy nedočkají zveřejnění nebo budou v konečné verzi výrazně pozměněné.

Společnost PayPal se v posledních měsících výrazně angažovala na poli kryptoměn. Spustila nové funkce pro nákup a držení digitálních mincí a  také pro možnost platit za nákupy pomocí těchto peněz.

PayPal není prvním technologickým gigantem, který zkoumá možnost spuštění vlastní kryptoměny. Firma Meta Platforms, dříve Facebook, pomáhá vyvíjet vlastní stablecoin nazvaný diem.

Stablecoin je formou kryptoměny, která je vytvořena tak, aby minimalizovala nestabilitu ceny běžnou u klasických kryptoměn, jako jsou bitcoiny. Je proto vázána na určitá aktiva, jako jsou peníze, zlato nebo kovy. Je tak teoreticky vhodnější pro platby a převody peněz.