skip to main content

Pět věcí, které musíte vědět, než vyrazíte na cestu v karavanu

Už dávno neplatí, že se jedná o způsob trávení prázdnin pro ty, kteří nemají na hotel. Naopak, milovníci luxusu i dobrodružství potřebují něco navíc, co vám ani honosná rezidence na břehu moře či vrcholku hory neposkytne – možnost zastavit, kdekoliv se vám zamane, a zůstat tu, jak dlouho jen budete chtít.

Obliba karavaningu v Česku roste, pronajmout si navíc můžete velmi stylové přívěsy či dodávky. Pokud se ale do pobytu v hotelu na kolech pouštíte poprvé, pomohou vám tyto užitečné tipy.

Reklama

Buďte minimalistou

Neberte si s sebou nic s nálepkou „kdyby náhodou“. Ať už si pronajmete jakýkoliv typ obytného vozu, budete se potýkat s omezeným prostorem. Čím plnější váš karavan bude, tím nepohodlněji se vám bude cestovat.

Jídlo skladujte v plastových krabičkách

Budete tak mít jistotu, že se do něj nedostanou mravenci a další nezvaní hosté. Předtím si ale změřte úložné prostory pro jídlo, abyste věděli, že se vám tam nádobky dobře vejdou.

Reklama

Mějte baterku po ruce

Na to zkušení cestovatelé z obytných vozů nikdy nezapomínají. Stačí vám jediná zkušenost, kdy zaparkujete na tmavém místě, potřebujete vystoupit a použít toaletu, jenže netušíte, kde se nacházíte a zda se okolo náhodou neprochází nějaké zvíře.

Zvykněte si na divné zvuky

První noc v karavanu se moc nevyspíte. Pokud tedy máte jemnější spaní a nejrůznější štrachání vám nedodává na klidu. Někdy se může stát, že při dešti nebo bouřce vám na střechu spadne větev, případně uslyšíte, jak tam skočil nějaký menší živočich. Zachovejte klid, i tohle je součástí zážitku.

Osobní prostor necháte doma

Ať už pojedete s partnerem, rodinou či domácím mazlíčkem, budete si velmi velmi blízko. Můžete mít dojem ponorky, ale rychle ji zaženete pobytem v přírodě. Jakkoli cestování karavanem nabízí neuvěřitelnou svobodu, není vhodné pro jedince, kteří potřebují velkou dávku prostoru pro sebe.

Reklama
Reklama