skip to main content
Breaking News

Podívaná za 150 miliard dolarů. AT&T se chce spojit s Discovery

Americký telekomunikační gigant AT&T je blízko dohodě o sloučení své mediální součásti s firmou Discovery, která je majitelem televizních sítí HGTV či TLC. Tvrdí to zdroje, na které se odvolává agentura Bloomberg a další média. Dohoda by podle nich mohla být oznámena tento týden, možná už dnes.

Do mediální divize AT&T patří i televizní stanice CNN a HBO. Sloučením by vznikla nová firma, oddělená od AT&T, jejíž hodnota by včetně dluhu mohla činit až 150 miliard dolarů (3,1 bilionu korun). Discovery má v současnosti tržní hodnotu kolem třiceti miliard dolarů.

Reklama

Navrhovaná dohoda by dala dohromady nejvlivnější hollywoodská filmová studia s pořady Discovery o životním stylu, vaření, přírodě a vědě. Vznikla by zároveň skupina, která bude schopna konkurovat firmám Netflix a Walt Disney.

Reklama

AT&T v roce 2018 koupila mediální konglomerát Time Warner. Akvizicí se snažila vytvořit mediální a telekomunikační gigant, který by kombinoval obsah a distribuci. To se ukázalo jako nákladná strategie, protože firma se současně snažila rozšířit bezdrátové služby nové generace.

Mluvčí AT&T i Discovery odmítli zprávu komentovat, uvedla agentura Reuters.

AT&T se snaží zbavit se některých svých nákladných akvizic a vylepšit si rozvahu. V únoru se dohodla na prodeji třetiny satelitní televize DirecTV firmě TPG Capital. Dohoda podnik ohodnotila na 16,25 miliardy dolarů, AT&T přitom televizi DirecTV v roce 2015 koupila zhruba za 68 miliard dolarů.

Reklama
Reklama