skip to main content
Breaking News

Podmanivá Vídeň na OnlyFans. Na síti láká na svá umělecká díla

Reklama

Vídeňská agentura na podporu cestovního ruchu si zřídila profil na sociální síti OnlyFans, kde uživatelé mohou sdílet i obsah pro dospělé. Rakouské hlavní město na něm chce publikovat fotografie uměleckých děl, které by pravděpodobně neprošly filtry jiných sociálních sítí. Informovala o tom stanice CNN.

V minulosti měla vídeňská muzea problémy se šířením obsahu, který sociální sítě jako Facebook nebo Instagram (ale i další) vyhodnotily jako sexuálně explicitní. Účet na OnlyFans je proto podle mluvčí vídeňské agentury na podporu turismu Heleny Hartlauer jedním ze způsobů, jak v zahraničí ukázat některá umělecká díla spjatá s Vídní.

Předchozí zkušenosti ukázaly, že na ostatních sociálních sítích je takřka nemožné zveřejnit fotografie některých odhalenějších uměleckých děl. Podle Hartlauer některé sociální sítě odmítají publikovat či odstraňují z účtů fotografie, aniž by dostatečně vysvětlily, proč tak činí.

Reklama

Například v roce 2018 byl odstraněn příspěvek vídeňského Přírodovědného muzea s Willendorfskou venuší. Správci sítě ho označili za potenciálně pornografický. Z podobných důvodů sociální sítě odmítaly zveřejnit reklamy obsahující díla malířů Egona Schieleho či Kolomana Mosera.

Předplatné Forbesu
Happy New You!
Forbes 1/2022

Hlavním cílem účtu na OnlyFans je však vzbudit zájem zahraničních turistů o Vídeň. Cestovní ruch v rakouské metropoli zažil kvůli pandemii covidu-19 v loňském roce propad o zhruba 80 procent. Za přihlášení k účtu mohou uživatelé získat kartu vídeňských městských služeb.

Na účtu na OnlyFans Vídeň dosud zveřejnila fotografie děl od Egona Schieleho, Tiziana či Amedea Modiglianiho.

Reklama
Reklama