skip to main content
Tesla

Pojďte k nám! Musk zve lidi na oslavu nové továrny u Berlína. Přijde taky

Elon Musk mění strategii. Místo zavřených dveří, za které se nedostanou ani novináři, otáčí v Německu styl komunikace a chce místní získat na svou stranu. Jak? Zve je na návštěvu do své nové fabriky Tesly u Berlína.

Na 9. října plánuje přímo v areálu automobilky, jenž je těsně před dokončením, akci s názvem Giga Fest. Velkou slavnost, na kterou zve všechny lidi a hlavně ty z blízkého okolí. Na téhle party se navíc ukáže i sám Musk, jak sdělil klasicky přes Twitter jasným „Yes“.

Reklama

Pořadatelé slibují, že kdo na Giga Fest přijde, bude moct novou automobilku zažít na vlastní kůži, podívat se i dovnitř závodu a přesvědčit se, kde a jak se budou vyrábět elektromobily Tesly. V areálu Gigafactory budou stánky s občerstvením, informacemi o vozech Tesla i samotné výrobě a chystají se i testovací jízdy.

Na akci se může přihlásit kdokoli. Stačí vyplnit formulář na webových stránkách giga-fest.com, potvrdit e-mail a pak už jen čekat, jestli na něj vyjdou vstupenky. Jak totiž společnost sama upozorňuje, vstupenky nejsou garantovány. Šťastlivci by je nicméně měli začít dostávat e-mailem do konce září.

„Místo je omezené, pokud bude plno, dostanou přednost lidé, kteří bydlí v Braniborsku a Berlíně,“ upozorňují zástupci firmy. Pokud i těch bude příliš, dostane se jen na ty, kteří bydlí nejblíže.

Reklama

Podle zpráv v německých médiích se na akci přihlásily už desítky tisíc lidí. A proto je možné, že i tentokrát Musk se svou zřejmě dobře míněnou akcí, jak své Gigafactory zlepšit reputaci, narazí na německou realitu.

Jednak kvůli kapacitě s největší pravděpodobností nevyjde vstupenka na všechny, a navíc je otázka, jak budou za pár týdnů vypadat protipandemická opatření. Už teď je u podobných akcí povoleno maximálně pět tisíc lidí. A Tesla podle všeho úřady zatím o výjimku nepožádala.

Tesla si v Německu vůbec zvykla riskovat. V Grünheide staví na vlastní riziko, stále nemá všechna potřebná povolení, a pokud by je nakonec ani nezískala, musela by celé místo, kde dřív byl rozlehlý les, vrátit do původního stavu.

S takovým scénářem ale nikdo už reálně nepočítá a Musk i přesto, že automobilka ještě není úplně hotová, věří, že první nové Tesly Made in Germany vyjedou ze závodu ještě letos.

Reklama
Reklama