Jsou akcie, které držíte takzvaně no matter what, jako třeba Apple. Vedle toho máte akcie, od nichž si hodně slibujete, jako například Roblox. A pak jsou akcie, které vám jen při vyslovení jejich jména vykouzlí úsměv na tváři. A všichni vědí, že je to velké dobré. Přesně takovým titulem je Nvidia.

Výrobce grafických karet a čipů si připsal 31 procent jen od svého dubnového investorského dne, kde představil novinky pro nadcházející období. A 240 procent pak od začátku roku. Dívali jste se v poslední době na ten pětiletý graf? To je zkrátka naprostá fantazie.

Ve stínu všech těch superlativ se každopádně nabízí otázka: Není Nvidia s cenovkou 800 dolarů trochu přehřátá? Trochu drahá? It depends, jak se říká v anglofonních zemích.

Někomu výstražně svítí oborově vysoký poměr P/E okolo 90, jiní vidí mnoho příležitostí pro růst.

Nvidia je v procesu získávání razítek ve věci koupě největšího výrobce čipů na světě – britské společnosti Arm. Proti tomu se pochopitelně bouří další výrobci čipů, kteří mají pocit, že po akvizici by vznikl obr ohrožující volnou soutěž. Nvidia navíc potřebuje dostat štempl od Spojeného království, Evropské unie i Číny, což není jen tak.

Nedávno se však tři velcí zákazníci Armu vyjádřili pro, což dealu může rozhodně pomoci. Vedení Nvidie stále věří, že na počátku příštího roku čtyřicetimiliardovou akvizici v dolarech dotáhne. Ale třeba v Citi si myslí, že šance jsou jen zhruba třicet procent.

Do karet kalifornské firmě hrají také datová centra, která tvoří čím dál více zákazníků. Při pohledu na meziroční srovnání prvních fiskálních kvartálů zaujme 79procentní nárůst tržeb ze stran datových center a nic nenaznačuje zpomalení. S meziročním růstem o 106 procent každopádně ještě zatím stále vévodí herní segment.

Celkové tržby meziročně vzrostly o 84 procent.

O titulu s tickerem NVDA se v poslední době hovoří i v souvislosti s plánovým dělením akcií v poměru 4 : 1. To se odehraje 19. července, nicméně na fundament má vliv nulový.

Datová centra, neutuchající obecná poptávka, potenciální Arm… Kolem a kolem se naší investiční komisi Funny Money Capital Nvidia líbí. Jen podotkněme, že dlouhodobě!

Disclaimer: Tento článek neslouží jako investiční, náboženské ani životní doporučení. Forbes nenese zodpovědnost za rozhodnutí učiněná na základě výše zmíněných informací. Yolo, ale opatrně.