skip to main content

Pompeje, Versailles nebo pyramidy v Gíze. Sedm dědictví UNESCO, která navštívíte z gauče

2 minuty čtení

I když musíte zůstat doma, existují způsoby, jak ukojit své dobrodružné a cestovatelské touhy. Díky Googlu a UNESCO můžete navštívit několik výjimečných památek, a když se na to zkusíte podívat z té lepší stránky – alespoň bez ostatních turistů, jet lagu a uhlíkové stopy.

Prohlídky jsou navržené pro 360° prohlížení přes Google Earth nebo Google Street View a dostanete se i do interiéru. Tak si sedněte, udělejte si pohodlí a jdeme na to!

Robben Island, Jižní Afrika

Jedno z míst světového dědictví UNESCO leží necelých pět kilometrů od pobřeží Kapského Města. Po čtyři staletí byl ostrov domovem věznice s maximální ostrahou, kterou prošla řada politických vězňů, včetně Nelsona Mandely – nezdolný bojovník za lidská práva tu strávil 18 ze svých 27 let vězení.

Google nabízí tour s průvodcem, kterým je Vusumsi Mcong. Ten byl na ostrově vězněn v letech 1978–1990 a podíváte se s ním i do Mandelovy cely.

Reklama

Alhambra, Španělsko

Jedna z nejnavštěvovanějších památek Španělska byla postavena ve 13. a 14. století a zůstává jedním z nejvýraznějších příkladů islámské architektury na světě.

V překladu červený hrad nebo zámek se tyčí nad Granadou, a když si jej budete procházet, rozhodně nezapomeňte na vycházku do přilehlých zahrad.

Pyramidy v Gíze, Egypt

Kdo někdy nesnil o tom, že uvidí úžasné egyptské pyramidy? Jeden z největších divů světa se řadí na seznam „must see“ mnoha turistů.

Navštivte úchvatnou nekropoli starověkého města Memfis, Velkou Cheopsovu pyramidu i sfingu. Na této virtuální prohlídce se budete navíc doslova vyhýbat velbloudům, pouličním prodejcům a dalším turistům.

Pompeje, Itálie

V roce 79 našeho letopočtu zničil výbuch sopky Vesuv antické město Pompeje a většinu jeho obyvatel pohřbil pod metrem popela. Street View prohlídka vás provede zakonzervovanými zbytky starověkého města, jako byste tam sami byli.

Obyčejná obydlí, chrámy, fresky… Prosperující metropole, která byla epicentrem života v jižní Itálii, vám doslova ožije před očima.

Palác a zahrady Versailles, Francie

Mais oui! Přesvědčte se na vlastní oči, proč nemělo bohatství a luxus francouzských monarchů konkurence. Nejen interiéry paláce, ale také versailleské zahrady vám vezmou dech!

Reklama

Chrám Angkor Vat, Kambodža

Největší náboženská stavba na světě, chrámový komplex Angkor Vat, byla od devátého do patnáctého století politickým a náboženským centrem Khmerů. Hinduisticko-buddhistický komplex zahrnuje několik chrámů a budov a je pýchou celé Kambodže, která jej má dokonce na vlajce.

V době největšího rozkvětu hostil na milion obyvatel, a kolem roku 1000 byl dokonce největším městem na světě.

Hrad Nidžó, Japonsko

Cítíte tu vůni třešňových květů? Dobře, možná je přehnané očekávat, že přes Street View ucítíte sakury, ale virtuální prohlídka vám spolehlivě navodí atmosféru starověkého Japonska.

Hrad byl postaven v roce 1602 a tvoří ho dva paláce, budovy a několik zahrad. Více než 200 let poskytoval domov samurajským válečníkům.

Reklama
Reklama