Plánujete svatbu, ale chcete se vyhnout otřepaným klišé? Svatby v zahraničí právě frčí mezi páry, které si pro svůj obřad vybírají exotické lokality jako Talloires ve Francii, řecký ostrov Santorini, Fiji nebo Bora Bora.

Podle zprávy Destination Wedding Global Market Report 2023 společnosti Research and Markets letos vystřelil obrat v odvětví takových svateb o sedm miliard amerických dolarů oproti roku 2022. To znamená skokový nárůst z jednadvaceti miliard dolarů v minulém roce na dvacet osm miliard dolarů v roce letošním.

Společnost odhaduje, že k roku 2027 by mohl sektor dosáhnout hodnoty sedmdesát osm miliard amerických dolarů.

Většina takových svateb se koná v období od začátku jara do konce léta. Výrazným a oblíbeným trendem na trhu s výjezdovými svatbami jsou udržitelné sňatky v přírodě. Lidé se v poslední době snaží více dbát na životní prostředí a volí raději šetrné obřady uprostřed zeleně.

Následující resorty vítají svatebčany s otevřenou náručí a slibují novomanželům nezapomenutelný zážitek.

Adare Manor, Irsko

Půvabný, romantikou prodchnutý zámecký hotel z devatenáctého století v neogotickém stylu se vznešeným designem a rozsáhlou plochou bujné zeleně vytváří dechberoucí kulisy pro svatbu jako z pohádky. Oslavy jsou šité na míru každému páru a jeho představám oddaným týmem svatebních koordinátorů.

Usedlost nabízí hned několik snových scenérií pro vaši svatbu – od zámeckých zahrad přes Velký plesový sál a Panský dům po kostelíky v nedaleké vsi. Na svatbu v Adare Manor budou hosté dozajista vzpomínat ještě dlouhá léta díky okouzlujícímu ubytování a řadě zábavných aktivit k objevování.

Waldorf Astoria Maldives Ithaafushi, Male, Maledivy

Tento úchvatný resort v jednom z nejžádanějších koutů světa je idylickým prostředím pro magickou svatbu podtrženou maledivským geniem loci.

Bez ohledu na to, zda hledáte intimní obřad nebo velkolepou recepci, svatební koordinátor resortu je tu pro vás, aby do puntíku přizpůsobil všechny detaily individuálním požadavkům každého páru.

Svatebčané toužící po zvláště luxusním a intimním zážitku si mohou rezervovat soukromý ostrov Ithaafushi, který pojme až čtyřiadvacet nejbližších přátel a rodinných příslušníků, aby si na odlehlém ostrově užili ničím nerušený víkend ve znamení oslav, dobrodružství a lásky.

Necker Island, Britské Panenské ostrovy

Oslavte svou lásku na jednom ze soukromých ostrovů Richarda Bransona. Necker Island, určený pouze pro zvané, je jednou z nejexkluzivnějších svatebních destinací, nacházející se v krásném prostředí Britských Panenských ostrovů.

Tým expertů se do nejmenších podrobností postará o každé vaše přání od koktejlů na střešní terase s malebnými výhledy na Karibik přes šestichodovou večeři následovanou ohromujícím ohňostrojem až po afterparty v plážovém klubu podle vašeho výběru. Vše je samozřejmě zahrnuto v ceně pronájmu nemovitosti.

Keeneland, Kentucky, USA

Keeneland známý svými pololetními dostihy, kde elegantně oblečení diváci splývají s celebritami, je zároveň unikátním místem pro konání svateb.

Nachází se v údolí lemovaném bukolickými kopci, obklopují jej koňské farmy a díky svému klasickému a nadčasovému šarmu je dokonalou kulisou pro svatbu snů. Jeho osobité kouzlo hosté ocení při procházce po dokonale upraveném pozemku, jemuž vévodí téměř sedmaosmdesát let starý platan, vápencem obložené budovy a rustikální koňské farmy.

Pro svůj obřad si budoucí novomanželé mohou vybrat z celé řady prostor včetně prestižní keenelandské klubovny či prosklené Keeneland Room s luxusním výhledem na dostihovou dráhu.

Profesionální kulinářský tým doprovodí vaši svatbu smysly jitřícími pokrmy, mistrně připravenými šéfkuchařem Marcem Therrienem, který vám rád sestaví neopakovatelný gastronomický zážitek na míru.