Inflace neúprosně stoupá. Nechcete se o své finance bát, ale naopak si udělat pořádek v příjmech a výdajích. A zároveň dávat něco bokem.

V dnešní době není nic jednoduššího než sáhnout pro telefon, najít jednu z těchto aplikací a kliknout na její stažení. Vybrali jsme ty nejlepší a nejjednodušší od českých i zahraničních vývojářů.

Coconut
zdarma pro Android, iOS

Chytrá účetní aplikace pro živnostníky – hlavně pokud se chcete věnovat spíš podnikání než účetnictví. Stačí připojit své účty a platební karty a Coconut všechno připraví za vás. Už se vám nestane, že byste špatně odevzdali daňové přiznání nebo zapomněli něco zaplatit.

Zároveň tu můžete jednoduše tvořit a rovnou posílat faktury. Aplikace získala ocenění Wired Smarter Money Startup.

Settle up
zdarma pro Android, iOS

Už nikdy se nemusíte s kamarády, kolegy nebo spolubydlícími dohadovat, kolik kdo komu dluží za obědy nebo výdaje na služební cestě. Včas totiž ukáže, kdo má platit příště, takže se průběžně vyrovnáváte. Vyúčtování si můžete nechat vyexportovat do e-mailu nebo CSV.

eToro / Portu 
pro Android a iOS, mohou být účtovány poplatky

Chcete konečně začít s investováním? Pak můžete zkusit tyhle dvě šikovné aplikace. Na eToro můžete snadno kopírovat ostatní (a zkušenější) tradery, Portu vám zase sestaví portfolio na míru.

Acorns
pro Android, iOS za tři dolary měsíčně

Chcete si trochu šetřit, zhodnocovat své peníze, ale nechce se vám to moc řešit? Pak je tahle aplikace stvořená přímo pro vás. Propojte ji se svou kartou a ona za vás investuje dál drobné z každého nákupu.

Vaše peníze projdou přes šest burzovních fondů a investici rozloží do více než sedmi tisíc akcií. Diverzifikovanější (a tedy i bezpečnější) portfolio jen tak někde nenajdete.

Wallet / Spendee
zdarma pro Android, iOS

Plánujte rozpočty, sledujte výdaje a naučte se šetřit. Obě aplikace jsou zdarma a můžete si do nich zapisovat příjmy jako třeba mzdu a veškeré výdaje za jídlo, kulturu nebo dovolené. Každý měsíc tak můžete sledovat, jak na tom jste, a díky tomu snadno zjistíte, kolik můžete ušetřit nebo ideálně investovat dál.

Wallet je navíc napojena na většinu světových bank, proto můžete svůj účet jednoduše spravovat na základě pohybu peněz na kontě.

Debito
zdarma pro Android, iOS

Spravuje nejen veškeré smlouvy, věrnostní karty, příjmy, výdaje, rozpočty, doklady i záruky, ale i vaše osobní dokumenty.  Včas vás upozorní, kdy je potřeba něco zaplatit, a můžete do ní nahrát všechny účtenky a záruční listy.

Debito ví, kdy končí platnost vaší občanky, kdy byste měli vyrazit s autem na technickou, kolik máte ještě bance doplatit za hypotéku nebo úvěr nebo kdy můžete změnit operátora, pojišťovnu či dodavatele energií.