Streamovací platformy se našich obrazovkách zabydlely zřejmě už nadobro a mnoho lidí používá více než jen jedinou. Každá z nich se přitom snaží nabízet výjimečný obsah, kterého ale začíná být v našich online knihovnách filmů a seriálů až příliš, a čert aby se v té nepřeberné nabídce vyznal. Přesně s tím chce pomoci aplikace Just Watch.

V současné době nabízí placenou streamovací službu v Česku pět hlavních platforem – Netflix, HBO Max, Amazon Prime, Apple TV+ a červencová novinka Disney+. Každá z nich obsahuje tisíce filmů, seriálů, dokumentů a původních děl, dohromady nám jich podle dostupných statistik platformy nabízí téměř třicet tisíc.

Nabídka je proto již tak rozsáhlá a pestrá, že 46 procent lidí v nedávném průzkumu uvedlo, že jsou výběrem zahlceni, a 64 procent z nich dodalo, že by uvítali souhrnný balíček, který by jim umožnil vybrat si streamovací platformu podle obsahu, který hledají.

A přesně to nabízí bezplatná aplikace JustWatch. Myšlenka tvůrců je jednoduchá – proč překlikávat mezi různými službami a hledat u každé z nich něco, co vás zaujme, když můžete mít nabídku všech platforem na jednom místě.

Německá společnost se sídlem v Berlíně vytvořila aplikaci, která aktuálně mapuje nabídku dvaačtyřiceti streamovacích platforem a cloudových služeb s placeným i bezplatným mediálním obsahem v české lokalizaci.

Aplikace nabízí souhrnnou knihovnu nejčastějších streamovacích aplikací | Foto: Justwatch.com

Aplikace umožňuje vyhledávat obsah podle názvu, přidávat filmy a seriály do seznamu sledovaných pořadů a postupem času vám začne nabízet personalizované návrhy na základě toho, co jste v minulosti sledovali.

Aplikace JustWatch je jednou z prvních podobných aplikací a její služby už využívá více než dvacet milionů uživatelů v dohromady 106 zemích. Vedení společnosti přitom očekává, že jejich počet postupně poroste až na dvě stě až tři sta milionů uživatelů měsíčně.

Podobné služby nabízejí i další aplikace, například Reelgood, ta ale zatím funguje pouze v USA a ve Velké Británii.