Realitní divize skupiny Julius Meinl, která u nás na přelomu tisíciletí proslula jako prodejce potravin, má za sebou rekordní rok. Společnost Julius Meinl Living loni utržila 298 milionů korun. Vděčí za to zejména pražské apartmánové rezidenci The Julius, která se otevřela roku 2022.

Hodnota nemovitostí ve vlastnictví Julius Meinl Living loni vzrostla o 192 milionů korun na 2,9 miliardy korun. The Julius Prague na Senovážném náměstí se na celkových výnosech podílel částkou 257 milionů korun.

Dům v centru města se 168 apartmány je jedinečným rezidenčním konceptem tzv. „living spaces“. Podobný koncept plánuje divize po vzoru Prahy přenést i na další trhy. Úspěšně se již prosazuje ve Spojených státech a Asii jako svébytná alternativa k běžným hotelům nebo krátkodobým pronájmům.

Společnost je plně vlastněna rodinou Meinlů, jedním z nejvýznamnějších evropských privátních investorů. Rodina má v Česku kromě rozrůstajícího se realitního trhu další podnikatelský zájem, a to distribuci značkových potravin Mozartovy koule, vyráběných cukrářským podnikem v Plané.