Léto na krku a vy byste ho nejraději strávili v horách. Samozřejmě s výhledem z luxusní vířivky a se sklenkou vychlazeného Krug Grande Cuvée v ruce. Jenže k tomu máte batole nebo předškoláka a pocit, že dokonalá dovolená, pětihvězdičkové hotely a vaše ječící děti se navzájem vylučují. Tahle alpská útočiště fanfarónských rodičů vás ale přesvědčí o opaku.

Falkensteiner Family Resort Lido

Chienes/Kiens, Itálie

V údolí na dohled od Kronplatzu najdete místo, kde luxusní houpačky a kolotoče ze zeleného sametu mají už na recepci. Kromě toho však našli v Lidu také recept na to, jak z cesty s dětmi udělat nejen přesídlení rodinného cirkusu do nových kulis, ale skutečnou dovolenou – tedy místo, kde si dovolíte vydechnout, zavřít oči a vypnout.

Bez obav, že za vteřinu vás někdo začne tahat za rukáv a něco po vás chtít. Pro vaše potomky tam mají nejen certifikované chůvy a dvě školky – jednu pro prťata a druhou pro větší děti, které čeká třeba kurz kouzlení či dobrodružná výprava do lesa –, ale také rodinnou saunu, tři bazény a pochopitelně tobogan. A navíc trampolínové centrum, malou lanovku a velkou letní sjezdovku na střeše, královské hřiště s hradem a nonstop přísun zmrzliny.

To vše je však schované ve vkusných kulisách, takže si můžete lehnout na lehátko v adults only spa a pár hodin snít o životě za svobodna. Anebo si naopak užijte celý den na pirátské lodi s vašimi malými bandity či je vezměte na túru pod štíty Dolomit a páru můžete upustit na večeři při svíčkách, během níž vaše děti rovněž zabaví. Že na pokoji na malé hosty čeká kromě jejich postýlek i vlastní bunkr, je pouze třešnička na dortu.

Cena pro čtyřčlennou rodinu: od 22 tisíc korun za noc

Naturhotel Forsthofgut

Leogang, Rakousko

Scroll for happiness, píše se na webu pětihvězdičkového resortu, ale mohlo by tam být jednoduše Arrive for happiness – pod to bychom se podepsali. Tohle místo mezi horami a loukami leží už čtyři sta let, ale co dřív bývala jen hájovna spojená s hospodářstvím, je dnes luxusní hotel, který se pravidelně umisťuje mezi těmi nejlepšími v Rakousku.