skip to main content

Připrav se, hrajem! Sestavili jsme investiční portfolio na rok 2022. Kolik vyděláme?

6 minut čtení

Jak investovat v roce 2022? Oslovili jsme patnáct českých investorů a analytiků a zeptali se jich, co by nemělo chybět v portfoliu sestaveném na příští dekádu. A pak jsme se rozhodli zahrát si takovou hru. O peníze.

Z jejich tipů jsme dali dohromady diverzifikované investiční portfolio, ke kterému se budeme pravidelně vracet a na stránkách Forbesu sledovat, jak se vyvíjí. Tady je. Držte nám palce, ať to cinkne.

SPDR S&P BIOTECH ETF (XBI US)

Ján Hájek, manažer fondu Top Stocks, spadajícího pod Erste Asset Management

Reklama

Biotechnologický sektor byl letos stranou zájmu investorů a prošel si velkou korekcí. Většina společností se v současnosti obchoduje na hodnotách, které výrazně podhodnocují potenciál jejich léků v klinickém vývoji. Firmy mají přitom dostatek hotovosti na financování klinických testů po dobu příštích tří až čtyř let a dá se očekávat, že díky pokračujícímu pokroku ve vývoji nových léků se spolu s pozitivními zprávami z této oblasti časem vrátí i zájem investorů o tento sektor.

Příležitost podílet se na tomto trendu s dobře diverzifikovaným portfoliem a vyhnout se individuálnímu riziku jednotlivých klinických testů dává fond SPDR S&P Biotech ETF. Tento fond obchodovaný na burze (ETF, exchange-traded fund) kopíruje index S&P Biotechnology Select, který tvoří necelé dvě stovky rovnoměrně navážených společností z biotechnologického sektoru.