Podle zakladatelky meditační platformy Zenbrainlab Dani Gordon je ranní rituál klíčový, pokud chceme být během dne produktivní. Psycholog Ron Friedman pak tvrdí, že první tři hodiny dne rozhodují o tom, jak bude vypadat jeho zbytek.

A pokud máme rituál, budeme mít svůj den podle něj lépe pod kontrolou. A to nehledě na to, jestli budeme ráno meditovat, nebo se jen co nejrychleji vypravíme do práce. Důležité je zkrátka začít každý den stejně. Tohle jsou největší výhody ranního rituálu.

Posilování disciplíny

Pokud se každý den probudíte ve stejnou hodinu a začnete stejně, cvičíte svou kázeň. A když se vám to povede opravdu každý den – včetně víkendu – dodržet, uvidíte, že budete více motivovaní k jiným pracovním aktivitám.

Čas jen pro sebe

Můžete vstát předtím, než vstanou všichni ostatní členové domácnosti, a vychutnat si tak chvilku jen pro sebe.

Méně rozhodování 

Být spontánní sice není od věci, ale komu se chce každý den ráno přemýšlet nad tím, co si dá k snídani? Méně rozhodování, které ráno budete muset udělat, se rovná větší energii na rozhodování během dne.

Větší produktivita

Chaotická rána často vedou k tomu, že necháme běh dne, aby rozhodoval za nás. S ranním rituálem budete tempo dne určovat vy.

Pokud se doma ráno nechcete příliš zdržovat, nevadí. Ranní rituál může klidně spočívat i v tom, že rychle vstanete, uděláte vše, co je třeba, a vyrazíte hned do práce.

Zkrátka a dobře začněte ráno vždy stejně, a staňte se tak pány svého dne.