Tři, dva, jedna, volno je za rohem! Podzimní prázdniny se blíží, leckde už dokonce začaly. Na prodloužený víkend se ale může těšit kdokoli. Kde ho strávit, když chcete vypnout, načerpat síly a třeba si taky užít podzimní přírody?

Pokud v časech plískanic a nachlazení necháváte raději rezervace na poslední chvíli, máme pro vás ve spolupráci s platformou Amazing Places tipy na krásná místa v Česku, kde se dají skvělě dobít baterky – a kde ještě mají volno. 

Kamenná stráň

Jen kousek od Lysé hory a Smrku v Beskydech najdete vilu, která svým stylem připomíná alpské chalupy. A není to jen dojem na první pohled. Čtyři apartmány a stylové ubytování v samostatné Coolně nabízejí nejen klid a pohodu, ale majitelé Kamenné stráně si vyhráli i s kvalitními materiály, ze kterých je cítit propojení s okolní přírodou.

Vyrazit se sem dá v klidu s dětmi i bez nich, pohodu zaručuje nejen sauna a vybavená vinotéka, ale také křesílka s kožešinami na soukromé terase. Myslí tady zároveň na ty z nás, které odrazuje vlastní vaření – objednat se dají snídaňové koše nebo catering. 

Nezvalova Archa

Není nutné trávit víkendy vždy útěkem z města do lesů. Co takhle vyměnit jedno město za jiné? Třeba Olomouc se jen tak neomrzí a šedivé podzimní dny dokáže rozzářit třeba skvělou gastronomií. Jestli máte navíc rádi inovace, je hotel Nezvalova Archa, jehož interiéry i vnější ztvárnění vyřešil výtvarník Jiří David, přesně pro vás.

Podnik připomínající zvenčí bájnou loď se chlubí se tím, že je „chytrý“, to znamená postavený na moderních technologiích a samoobslužném přístupu. Nenajdete tady personál: vše od rezervace až po checkout se dá zařídit jednoduše přes mobil. Archa je skvělá hlavně pro páry a milovníky umění, navíc osloví i ty, kdo nechtějí za víkendové ubytování utratit vyšší částky.

Vista Resort

Někdy se dá zůstat ve městě a přitom se cítit jako v luxusním wellness resortu kdesi v divočině. Takové propojení funguje v novém čtyřhvězdičkovém hotelu Vista Resort jen kousek od centra Prahy – a přesto ukrytém uprostřed lesů a stranou od velkoměstského shonu.

Wellness tady navíc neznamená jednu zastrčenou saunu – mají jich tu hned několik, k tomu vířivky a hlavně krásné biotopové jezírko. Vyžití zde najdou jak sportovci třeba na některém z tenisových kurtů, tak milovníci dobrého jídla, na které čekají hned dvě restaurace. Největším bonusem je však výhled ze stylových pokojů přímo do lesa.

Design Lodge Vranov

Kdo má děti, dobře ví, že nejlepší je mít celý dům pro sebe a nerušit a nebýt rušen dalšími hosty. Právě na rodiny myslí v moderní vranovské vile, která je na dosah přírody a přitom jen kousek od Brna. Děti si v designovém domě zaručeně vyberou skrýš nad hlavní ložnicí a rodiče můžou mít chvíli klidu pro sebe.

Třeba s šálkem kávy si tak vychutnají báječný výhled na slavný poutní kostel Narození Panny Marie. Bazén nejspíš na konci října využijí jen skuteční otužilci, pro ostatní je zde možnost se prohřát v sauně s výhledem. Nejlepší zážitek ale nakonec může být čerstvě upečený domácí chléb, který donese majitelka vily.

Mezi Švy

Zbrusu nový butikový hotel funguje i jako výkladní skříň tradiční české rodinné firmy Polstrin. Její počátky se začaly psát před téměř stoletím a v posledních letech se z Polstrinu stal uznávaný výrobce čalouněného nábytku pro vily, jachty nebo hotely zákazníků u nás i v zahraničí.

Nedávno se rodina Pacákových pustila do dalšího dobrodružství a přímo v areálu, kde svůj stylový nábytek vyrábí, otevřela po kavárně i vlastní hotel. Za jeho návrhem stojí firemní designéři, kteří se skutečně vyřádili. Potkáte tu například postel usazenou do žebřin, čelo postele až ke stropu nebo televizi zasazenou do čalouněného obkladu.

Kdo obdivuje krásný nábytek, českou tvorbu a užívá si butikových hotelů, ten by měl vyrazit na výlet právě na předměstí Hradce Králové.

Zámek Ratměřice

Říká někdo romantika? Luxus? A nejlépe dohromady? Tak na to jsou experti v Ratměřicích kousek od Benešova. Tamní luxusně vybavený zámek, ve kterém si člověk může připadat, jako by se ocitl v pohádce, nabízí vedle příjemného wellness i ohromnou zámeckou zahradu. A ta samozřejmě na podzim hraje všemi barvami!