Trávíte letošní léto rozhodně jinak, než jak jste si na Nový rok předsevzali? Takových je většina z nás, stejně jako je dost těch, kteří se momentálně bojí opouštět bezpečí české kotliny.

Na takovém strachu není nic přehnaně úzkostlivého. Ostatně existuje jeden vtip. Kdyby byl rok 2020 esemeskou, zněl by asi takto: „Hahahaha. Ne.“ Řada plánů, které obsahují poznávání exotických končin, se musela odložit.

Naštěstí si můžeme prohlížet spoustu inspirativních cestovatelských účtů na Instagramu. Tato kratochvíle nám poslouží nejen k bezbřehému snění, ale také ke stanovení nových cílů.

Tady je šest účtů, které vám pomohou zapomenout na útrapy všedního dne.

@withluke

Fotograf Luke Stackpoole cestuje po končinách, kde najdete hory a sníh. Dokáže velmi poetickým způsobem zachytit i nehostinnou přírodu od Norska po Japonsko tak, že i zavilým kavárenským povalečům se sama začne rolovat karimatka do krosny.

@theslowtraveler

Carolyn cestuje po „staré dobré Anglii“ a zachycuje bezchybně melancholickou atmosféru plnou nostalgie a krasosmutnění. Pokud se chcete ocitnout ve světě čaje o páté, mlhou zastřených vřesovišť a krajiny, kde by se cvalem mohl právě prohánět pan Darcy, dejte tomuto účtu okamžitě follow.

@kateholsteinphoto

Poté, co začnete sledovat tento účet na Instagramu, si začnete myslet, že plochy písku a vody jsou tím nejpůvabnějším na světě. Fotografka Kate Holstein dokonce nabízí velké tisky svých fotografií, které se budou skvěle vyjímat nejen v minimalistickém interiéru.

@terumenclova

Česká influencerka Tereza Menclová nabízí především focení svateb po celém světě. Koronavirus jí trochu pozměnil byznysmodel, ale nyní se fotografka na cesty vrací se svým čtyřnohým japonským společníkem – shibou inu jménem Hoseki Tribona.

@somewhereiwouldliketolive

Katty Schiebeck a Ruben Ortiz mají studio interiérového designu v Barceloně a zároveň oko pro esteticky vytříbené lokality po celém světě. Z publikovaných fotografií máte dojem, že byste na takovém místě chtěli setrvat, nikoli si tam jen cvaknout selfie.

@jackob

Zatímco my o poznávání dalekých končin sníme, Jakub Žižka z Písku tyto touhy realizuje. Důvěrně to zná třeba na Faerských ostrovech a zaujme především milovníky outdooru.