skip to main content

Prstem po Instagramu. Nejhezčí cestovatelské účty, díky kterým projedete svět

2 minuty čtení

Trávíte letošní léto rozhodně jinak, než jak jste si na Nový rok předsevzali? Takových je většina z nás, stejně jako je dost těch, kteří se momentálně bojí opouštět bezpečí české kotliny.

Na takovém strachu není nic přehnaně úzkostlivého. Ostatně existuje jeden vtip. Kdyby byl rok 2020 esemeskou, zněl by asi takto: „Hahahaha. Ne.“ Řada plánů, které obsahují poznávání exotických končin, se musela odložit.

Naštěstí si můžeme prohlížet spoustu inspirativních cestovatelských účtů na Instagramu. Tato kratochvíle nám poslouží nejen k bezbřehému snění, ale také ke stanovení nových cílů.

Tady je šest účtů, které vám pomohou zapomenout na útrapy všedního dne.

@withluke

Fotograf Luke Stackpoole cestuje po končinách, kde najdete hory a sníh. Dokáže velmi poetickým způsobem zachytit i nehostinnou přírodu od Norska po Japonsko tak, že i zavilým kavárenským povalečům se sama začne rolovat karimatka do krosny.

@theslowtraveler

Carolyn cestuje po „staré dobré Anglii“ a zachycuje bezchybně melancholickou atmosféru plnou nostalgie a krasosmutnění. Pokud se chcete ocitnout ve světě čaje o páté, mlhou zastřených vřesovišť a krajiny, kde by se cvalem mohl právě prohánět pan Darcy, dejte tomuto účtu okamžitě follow.

@kateholsteinphoto

Reklama

Poté, co začnete sledovat tento účet na Instagramu, si začnete myslet, že plochy písku a vody jsou tím nejpůvabnějším na světě. Fotografka Kate Holstein dokonce nabízí velké tisky svých fotografií, které se budou skvěle vyjímat nejen v minimalistickém interiéru.

@terumenclova

View this post on Instagram

It’s been a month since my last post. 😱 May has been quite a ride. Most of my jobs got cancelled due to the coronavirus situation, therefore I started to look for new opportunities and found some new clients. 🎉 Also, I spent a lot of time exploring my home country, and let me tell you that we have some really amazing places over here. 🖤 What about you? Did you visit some new places in your country? – Dneska jsem tak koukala na Instagram a už je to měsíc, co jsem naposledy postovala. 🙈 Úplně upřímně vůbec nevím, kam ten květen utekl. Celý měsíc byl pro mě ve znamení hledání nový práce a vymýšlení, kam bych se mohla se svými zkušenostmi vrtnout. Spousta svateb se mi z letošního roku přesunula na ten další, a i když bych to asi s odřenýma ušima finančně zvládla, nechtěla jsem následujících několik měsíců zahálet nebo čekat, jestli se neobjeví nějaká zajímavá influencerská nabídka. 🤷🏼‍♀️ Navíc jsem už dlouhodobě měla s IG problém, protože mi připadalo, že ve světle všech ostatních lidí, co tady ukazují svoje životy na denní bázi, se mi nevede tak, jak bych chtěla. Navíc asi vždycky budu mít trochu sklony srovnávat se s druhými, proto svůj vztah k sociálním sítím potřebuju nastavit úplně jinak. Zatím jsem se propojila se dvěma neziskovkami a starám se spíš o jejich sítě a tenhle profil nechávám trochu spát, než najdu zaměření, který mi bude dávat smysl. 🙂 Každopádně během května se mi podařilo navštívit i několik krásných českých zákoutí a těším se, až budu objevovat další. Dřív jsem si na to nikdy nenašla čas, zahraničí bylo vždy lákavější, takže teď je asi ta správná chvíle prozkoumat vlastní domovinu. 🖤 Co vy? Jak se máte? Taky cestujete po Čechách? Za foto díky @jakub_marik #roadwideopen #ceskakrajina #czechroamers

A post shared by Road Wide Open (@terumenclova) on

Česká influencerka Tereza Menclová nabízí především focení svateb po celém světě. Koronavirus jí trochu pozměnil byznysmodel, ale nyní se fotografka na cesty vrací se svým čtyřnohým japonským společníkem – shibou inu jménem Hoseki Tribona.

@somewhereiwouldliketolive

Katty Schiebeck a Ruben Ortiz mají studio interiérového designu v Barceloně a zároveň oko pro esteticky vytříbené lokality po celém světě. Z publikovaných fotografií máte dojem, že byste na takovém místě chtěli setrvat, nikoli si tam jen cvaknout selfie.

@jackob

Zatímco my o poznávání dalekých končin sníme, Jakub Žižka z Písku tyto touhy realizuje. Důvěrně to zná třeba na Faerských ostrovech a zaujme především milovníky outdooru.

Reklama
Reklama