Na svém kontě má nespočet zdolaných vrcholů, včetně třech nejvyšších hor planety – Mount Everest, K2 a Kančendženga. V pátek si česká horolezkyně splnila další cíl – výstup na Annapurnu.

Na himálajský vrchol a desátou nejvyšší horu světa vylezla pětačtyřicetiletá Klára Kolouchová v doprovodu nepálských šerpů a dvou horolezkyň z Ukrajiny a Velké Británie. Annapurna se nachází v Himalájích a měří 8091 metrů.

Horský masiv ve středním Nepálu zdolala Kolouchová jako první Češka. Cesta trvala osmnáct hodin a na vrchol dorazila v pátek v jednu hodinu odpoledne. „Nejdelší a zdaleka nejtěžší výstup na vrchol, jaký jsem kdy zažila,“ napsala na svůj Instagram.

Česká horolezkyně má za sebou několik významných vrcholů a sama poznala, že ne vždy jde vše podle plánu. Před čtyřmi lety na nejobtížnější a nejnebezpečnější horu světa K2 vylezla napotřetí. Stala se tak první Češkou, která pokořila tři nejvyšší hory planety.

V rozhovoru pro Forbes se před dvěma lety rozpovídala o tom, kdo měl velký podíl na tom, aby svůj boj na vytouženou K2 nevzdala. Byl to nepálský horolezec Nims, který jí poradil, aby neposlouchala ty, kteří to vzdali.