Česká platforma po světě sdružuje už stovky terapeutů a terapeutek. Daří se jí to i díky podpoře investorů: vloni posbírala investice za bezmála čtyři miliony eur.

Peníze do Hedepy opakovaně vložil fond Nation 1 či andělský investor Leoš Navrátil, k nimž se nově přidal maďarský fond Impact Ventures. Od něj putuje do platformy 750 tisíc eur, tedy bezmála devatenáct milionů korun.

Peníze chce Hedepy využít nejen pro další rozvoj své aplikace, ale také k rozšíření podpory firemním klientům, kteří ji využívají pro své zaměstnance. Platforma na českém trhu funguje od roku 2020 a od té doby se jí podařilo rozšířit na dalších deset evropských trhů včetně Polska, Rumunska, Finska, Řecka nebo také na Ukrajinu.

Více než šedesát procent terapií poskytuje aktuálně právě v zahraničí. Meziročně vyrostla o dvě stě procent a proběhlo na ní více než sto tisíc terapeutických sezení.

Právě masivní expanzi v krátkém čase oceňují maďarští investoři. „Způsob, jakým kombinují kvalitní terapeuty se self-help aplikací, je v Evropě unikátní. I díky tomu věříme, že se mohou brzy stát regionálním lídrem,“ chválí Gergő Iváncsics, partner Impact Ventures.

Kromě online sezení nabízí platforma klientům i prostor, kde se mohou zaměřit na prevenci. „Trh se mění, dnes už není potřeba tolik vysvětlovat, proč je důležité se starat o své psychické zdraví, a tak se můžeme mnohem více soustředit na to, abychom tu pomoc dostali ke všem, kteří ji potřebují,“ přibližuje Lukáš Krčil, CEO a spoluzakladatel Hedepy.

Ozývají se tak nejen jednotlivci, ale i firmy nebo školy, kterým na psychické pohodě jejich zaměstnanců záleží – jen za minulý rok se počet firemních klientů zdvojnásobil na dnešních zhruba sedmdesát. Patří mezi ně například Unicredit Bank, Ford či Multisport nebo Oktagon.

Od loňského roku mají navíc klienti k dispozici i online psychiatrickou službu, poskytovanou prostřednictvím odborníků a odbornic ve spolupráci s klinikou Unicare Medical. „Terapie je oblíbená mezi klienty, ale i mezi terapeuty. Ti vítají časovou flexibilitu a možnost pracovat téměř odkudkoli. Navíc řeší často i jinou problematiku, než jsou zvyklí ze své praxe,“ dodává Krčil.

Vedle terapií pro jednotlivce nebo páry nabízí Hedepy také náctiletou terapii pro děti od třinácti let nebo okamžitou pomoc, kdy klientovi odborníka či odbornici zajistí do několika minut.