I za nouzového stavu pro vás připravujeme printový i webový Forbes. Jak ale redakce tráví čas mimo klávesnici a textové editory? O další várku našich tipů se tentokrát postaral redaktor Mikoláš Rec.

Každý máme jiný recept na to, jak se v karanténě nezbláznit. Někdo dělá dechová cvičení, jiný kouká donekonečna na filmy a seriály. Pokud ale stále tápete, stejně jako já ještě před týdnem, dám vám pár tipů, jak si tenhle stav zaručeně ulehčit.

Ne, radši knihu. Nebo spíš dokument

Zajímavých seriálů je na platformách jako Netflix nebo HBO nespočet. I v tuto roční dobu, a navzdory karanténním opatřením, je však stále řada možností, jak si z domova vychutnat i festivalovou atmosféru.

Online je například dokumentární Ji.hlava, brzy přijdou Mezipatra, a nezůstane jen u nich. Možností je mnoho a není nutné zapadnout do stereotypu pouhého sledování seriálů.

A když už z celodenního koukání do monitoru bolí oči, je na řadě kniha. Pro mě v tomto ohledu přichází výzva v podobě Nietzscheho Antikrista. Konečně. Ačkoliv podobným čtivem mysli nejspíš neulevíte.

Zpátky ke kořenům a k obrazovkám

Tímto odstavcem bych chtěl mobilizovat mimo jiné i své přátele, a s nimi také jejich účty na Skypu. Pojďme nostalgicky zavzpomínat na naši online hospodu z prvních týdnů karantény a probrat vše důležité i nedůležité. Třeba u sklenky dobrého vína.

A když je hlad?

Když už nemůžete být kreativní v plánování svého času, buďte kreativní aspoň v kuchyni. Člověk se může vyřádit i nad pánví s palačinkou nebo při dělání domácí marmelády z pomalu promrzajících šípků. V tomto ohledu se ale taky snažím podpořit své oblíbené podniky, nebo alespoň ty v mém bezprostředním okolí.

Radost mi dělá třeba bistro Matoka v parteru sousedního domu, odkud odebírám svůj oblíbený sendvič – cheesesteak. Neplést s cheesecakem!