Tuzemská softwarová firma eMan loni zvýšila provozní zisk o třicet osm procent na 25,7 milionu korun. Čistý zisk přesáhl deset milionů korun. Obrat klesl o necelá dvě procenta na 254 milionů korun. Letos očekává obrat 260 milionů. Firma to 28. června uvedla v tiskové zprávě.

„Rok 2023 byl klíčovým obdobím restrukturalizace procesů a nastavení správné strategie směřující k vyšší výkonnosti. Změny ve vedení společnosti se ukázaly jako správný krok. Byli jsme schopni snížit provozní náklady o zhruba dvacet čtyři milionů korun. V obratu jsme stagnovali, ale výrazně jsme navýšili EBITDU,“ uvedl generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Jiří Horyna.

Společnost pokračovala v realizaci dlouhodobých projektů pro klienty, jako jsou ČSOB, Volkswagen, CENDIS, E.ON, PPL, Škoda Auto nebo ABB. Získala také nové zákazníky, včetně ministerstva pro místní rozvoj, České spořitelny, ČSOB Slovensko, Future Life a Energo-Pro.

Společnost loni nastartovala novou značku BrightVibe a rozvíjela první projekty v rámci fondu eMan Innovations, jako jsou Zenplanto a Senfina Labs.

Pro letošek plánuje eMan zahájit realizaci nových rozsáhlých projektů pro nové zákazníky, jako jsou ministerstvo pro místní rozvoj s projektem Národního geoportálu územního plánování nebo Ústav zdravotnických informací a statistiky.

Společnost také v první polovině roku spustila agenturu pro outsourcing IT specialistů pod značkou eMan Alfa a bude pokračovat v rozšiřování portfolia investičního fondu eMan Innovations a posilování americké pobočky v Houstonu.

Společnost eMan se specializuje na vývoj mobilních a webových aplikací a souvisejících služeb, jako jsou UI/UX design, podpora a servis, outsourcing IT specialistů a poskytování konzultací. Zaměřuje se především na klienty z automobilového průmyslu, energetiky, bankovnictví, pojišťovnictví, průmyslu a služeb. Od roku 2020 jsou akcie společnosti volně obchodovány na trhu PX Start na Burze cenných papírů Praha a na burze RM-Systém.