Nejen dobří holubi, ale i dobří byznysmeni se vracejí. V případě Holanďana Remona Vose, generálního ředitele a zakladatele developerské skupiny CTP, to platí alespoň na poli investic. Jeho společnost chce v Nizozemsku vstoupit na trh udržitelné logistiky a lehkých průmyslových nemovitostí.

CTP vyčlenila částku 300 milionů eur na zahájení akvizic pozemků a nemovitostí na strategických místech po celé zemi, která je přední distribuční lokalitou v Evropě a atraktivním teritoriem pro rozšíření sítě CTParků. Ta aktuálně představuje více než 100 logistických parků v 8 evropských zemích.

„Po 22 úspěšných letech ve střední a východní Evropě je pro mě coby nizozemského rodáka přirozeným krokem expandovat do mé domovské země, která je historicky logistickou velmocí. CTP má více než 700 klientů a cítíme z jejich strany silnou poptávku po průmyslových nemovitostech v této byznysově velmi atraktivní lokalitě,“ reflektuje chystaný krok Remon Vos.

 „Vzhledem k tomu, že CTP je předním hráčem z hlediska udržitelnosti průmyslových nemovitostí, zaměříme se právě na investice do udržitelné logistiky a lehkých průmyslových staveb.“ 

Koncept full-servisových parků CTP nabídne kombinaci prostoru a sofistikovaných zařízení i pro společnosti, které se zabývají například výzkumem či různými druhy vývoje, lehkou výrobou nebo logistikou ve větším měřítku.

K realizaci svých růstových ambicí v Evropě CTP využije aktiva získaná svým nedávným vstupem na burzu Euronext v Amsterdamu. Největší developer průmyslových nemovitostí ve střední a východní Evropě očekává, že by mu veřejná nabídka akcií mohla vynést zhruba 900 milionů eur, tedy 23,55 miliardy korun, pro další expanzi.