skip to main content
Kryptoměny

Rockaway chce hrát nejvyšší hru. Mezi své investory je pustil Andreessen Horowitz

Investiční skupina Rockaway se díky blockchainu a světu kolem něj hbitě mění z lokálního hráče v globálního. Posledním důkazem budiž investice do Andreessen Horowitz, respektive do jejich fondu zaměřeného na digitální aktiva.

Andreessen Horowitz, zkráceně A16Z, je jednou z nejúspěšnějších a nejprestižnějších venture kapitálových firem světa. Právě její spoluzakladatel Marc Andreessen v roce 2011 ve svém textu uvedl dnes již legendární výrok „software is eating the world“.

Před více než dekádou tak předpovídal značnou disrupci tradičních oborů softwarovými firmami – a podobně silně dnes se svými kolegy věří digitálním aktivům a „buzzwordům“ jako Web3, DeFi či DAO.

Hlavní postavou investic do „nových“ aktiv je v Rockaway Viktor Fischer|Foto Rockaway Capital
Reklama

Rockaway, jejíž partner Viktor Fischer je nejviditelnějším blockchainovým a kryptoměnovým investorem Česka, vidí budoucnost podobně. I proto skupina do nového fondu Andreessen Horowitz poslala 25 milionů dolarů, tedy přes 500 milionů korun. Ten k sobě přitom nové investory pouští velmi zřídka.

„Je to pro nás velká věc a je skvělé, že můžeme být součástí tak významného fondu, jako je A16Z. Velmi si vážíme toho, že jsme byli osloveni napřímo. Je to důkaz, že naše know-how v oblasti digitálních aktiv a Web 3 developmentu je na globální úrovni,“ uvedl u této příležitosti Fischer, kterého jste mohli zažít i na našem posledním eventu Trochu Funny, Trochu Money.

Nový fond Andreessen Horowitz celkem přilákal 4,5 miliardy dolarů a jinými slovy říká: v tomto prostředí, kde se všichni bojí, se vyplatí šlápnout na plyn. Partner fondu Chris Dixon ostatně nedávno v rozhovoru pro americký Forbes prohlásil, že následující tři roky budou pro kryptoměny potenciálně zlatým obdobím – a ve svém nedávném blogu už k nim přidal i Web3.