Jedna z největších evropských skupin zaměřená na technologii blockchain a digitální aktiva Rockaway zakládá ve spolupráci s investiční společností Amista druhý otevřený podílový fond. Umožní tak investici do světa finančních služeb ještě většímu okruhu investorů.

Nový podílový fond umožní kvalifikovaným investorům investovat do digitálních aktiv už od jednoho milionu korun. Distribuován bude prostřednictvím společnosti Amista a J&T Banky. Navazuje tak na první úspěšný otevřený podílový fond, který vznikl před třemi lety.

„Náš první venture kapitálový fond překonal letos v březnu historické rekordy z roku 2021, když hodnota jeho portfolia na konci měsíce překročila 650 milionů dolarů. Jsem přesvědčený, že i druhý fond má potenciál napodobit úspěch prvního fondu,“ říká zakladatel a managing partner RockawayX Viktor Fischer.

Cílem podílového fondu je dosahovat zhodnocení prostřednictvím investice do zahraničního fondu RBF II. Ten dělí své investice do několika klíčových sektorů: čtyřicet procent směřuje do blockchainové infrastruktury a po dvaceti procentech do financí 24/7 a do Web3 technologií. Posledních dvacet procent fond investuje do jiných investičních fondů.

Z portfolia RockawayX vyčnívá mnoho akvizic v čele s pěti jednorožci, tedy se společnostmi s valuací přes jednu miliardu dolarů. Patří mezi ně například blockchainový operační systém Solana, společnost Blockdaemon nebo projekty 1inch, které agregují decentralizované burzy pod jednu střechu a umožňují uživatelům získat nejlepší cenu ze všech těchto burz.