Ovládnout umění vyjednávání se vyplácí. Tím spíš, pokud se v rámci diskuse nechcete spokojit s kompromisem, ale ideálně dostat, co chcete. Vybrali jsme sedm knih, které vám ukážou, jak s ostatními diskutovat tak, abyste se na konci cítili jako vítěz.

Alexandra Carter: Staň se mistrem vyjednávání: 10 správných otázek, díky nimž dosáhneš svého

Tuhle knihu prostě musíte mít. Díky ní se naučíte, jak si v práci říct o víc peněz nebo jak přesvědčit ke spolupráci nového investora. Hodit se vám bude ale i ve zcela běžných situacích.

Naučíte se položit ty správné otázky ve správný čas a dostanete se k cíli, ať se snažíte získat cokoli. Úspěšné vyjednávání ale není jen o tom, že dostanete to, co chcete. Ale také o tom, že se nebudete s ostatními zbytečně hádat a překřikovat.  

Tim Ferriss: Nástroje titánů

I když tato kniha není zaměřena pouze na umění konverzace, na vašem nočním stolku by rozhodně neměla chybět. Tim Ferriss je autor světových bestsellerů a dva roky zpovídal osobnosti, které ve svých oborech dosahují špičkových výkonů – od hollywoodských hvězd a vítězů olympiád až po legendy Silicon Valley.

Z úspěšných podcastů pak vznikla stejně úspěšná kniha, kde se mimo jiné dozvíte, jak se správně ptát. Spisovatel a novinář Malcolm Gladwell vám poradí, jak klást ty správné otázky, abyste se dozvěděli přesně to, co potřebujete. I když třeba v očích ostatních budete za hlupáky. 

Peter Boghossian, James Lindsay: Jak vést (zdánlivě) nemožné rozhovory

Myslíte si, že by žádné téma nemělo být tabu? Ale zároveň si nejste jistí, jak o takových věcech mluvit? Tahle kniha vás seznámí s mnoha praktikami, které jsou nezbytné právě pro vedení rozhovorů na kontroverzní témata, jako je globální oteplování, náboženství, gender nebo rasové otázky.

Chcete číst dále? S předplatným Premium od 139 Kč měsíčně můžete číst neomezeně.

Předplatit Premium