Jihokorejský elektronický gigant Samsung Electronics si s ohledem na současné hrozby a potřeby stanovil nový cíl. Do roku 2050 chce dosáhnout uhlíkové neutrality. Plánuje proto do roku 2030 postupně investovat přes sedm bilionů wonů, což dělá zhruba 123 miliard korun.

Největší výrobce čipů a mobilních telefonů na světě peníze vynaloží například na výzkum a vývoj nových technologií zaměřených na filtraci skleníkových plynů a zachycování oxidu uhličitého při výrobě mikročipů. Plánuje také zvýšit recyklaci materiálů, například lithia a plastů.

„Samsung reaguje na hrozby spojené s klimatickými změnami komplexním plánem, který zahrnuje snižování emisí, nové postupy v oblasti udržitelnosti a vývoj inovativních technologií a produktů, které jsou příznivější pro naši planetu,“ uvedla firma.

V divizích pro výrobu elektronických zařízení hodlá Samsung dosáhnout uhlíkové neutrality už do roku 2030. Firma předpokládá, že tímto způsobem vzbudí mezi zákazníky zvýšený zájem o své produkty.

V loňském roce se výroba různých zařízení na celkové produkci skleníkových plynů firmou Samsung podílela asi deseti procenty. Zbývajících devadesát procent připadlo na výrobu čipů a součástek.