Na zařízení, které monitoruje zdravotní stav, už firma uživatele lákala v lednu, když na trh uvedla řadu chytrých telefonů Galaxy S24. Samsung uvádí, že prsten uživatelům díky pokroku v oblasti umělé inteligence nabízí větší míru personalizace.

Sledovat bude mimo jiné srdeční tep či spánek. Samsung na veletrhu také představí další zdravotní funkce chytrých hodinek z řady Galaxy Watch6.

Firma podle šéfa týmu Samsungu Hon Paka zvažuje zavedení předplatného pro aplikaci Samsung Health, která si ale ještě vyžádá další propracování.

Prsten bude vedle již uvedeného sledovat frekvenci dýchání nebo i dobu, za kterou člověk na lůžku usne. Uživateli rovněž poskytne „hodnocení vitality“, které shromažďuje údaje o fyzické a duševní kondici, a může tak indikovat jeho produktivitu.

Pak také uvedl, že společnost zvažuje přidání funkce bezkontaktní platby jako u chytrých telefonů. „Máme celý tým, který se tím zabývá. Určitě se zaměřujeme na více různých použití prstenu než pouze na zdraví,“ dodal.

Sledování zdravotního stavu je v současné době klíčovým prvkem chytrých telefonů a hodinek. K přilákání zákazníků tyto funkce využívají vedle Samsungu například Apple či Google.

Zvláště cenným průlomem by bylo vytvoření senzorů pro nepřetržité sledování krevního tlaku a monitorování glukózy. Společnost Apple už několik let pracuje na senzoru glukózy, který by nevyžadoval vpich do kůže. Na podobném monitorování glukózy pracuje také Samsung, řekl Pak.