skip to main content
Český byznys

Šiška spojuje síly s Pale Fire Capital. Smysluplný fond má řešit světové výzvy

Investice, které mají smysl. Takovou ambici má nový fond Purpose Ventures, za kterým stojí podnikatel David Šiška a skupina investorů z Pale Fire Capital v čele s Janem Bartou, Dušanem Šenkyplem a Davidem Holým. 

Fond se zaměří na investice do technologických startupů, které řeší největší výzvy v současném světě, jako je udržitelnost, fyzické a duševní zdraví nebo posílení a důstojnost jednotlivce.

Nový investiční vehikl, jenž stojí na zkušenostech Šišky a týmu Pale Fire Capital s budováním miliardových firem od nuly, má momentálně připravených 100 milionů korun z vlastních zdrojů.

Reklama

„Dovolil jsem si v posledním roce a půl objevovat do čeho se dál pustit. Vše do sebe koncem roku zapadlo a dospěl jsem k rozhodnutí založit seed fond & studio Purpose Ventures, založené na férovém pro-founderském přístupu s investicemi zejména do smyslu-plných ambiciózních firem,“ říká k založení fondu bývalý šéf Bonami, kterého jsme v roce 2017 zařadili i do našeho výběru 30 pod 30, David Šiška.

„Shodou okolností se tento nápad potkal s fází Pale Fire Capital, které se nově zaměří na větší tech private equity dealy a hledali jak investiční seed fázi nadále pokryjí. Rozhodli jsme se proto spojit síly,“ dodává zkušený podnikatel, který nový fond povede v roli partnera.

„S Davidem jsme se potkali ve správnou chvíli. Nějakou dobu jsme zvažovali změnu Pale Fire Capital modelu a přesměrováním našich kapacit, jeho myšlenka seed fondu zaměřeného na smyslu-plné startupy se nám líbila a zapadá nám do přístupu, který jsme k výběru investic doposud měli,“ komentuje vznik Purpose Ventures investor Dušan Šenkypl.