Americký raper Ye, dříve známý jako Kanye West, přišel o status dolarového miliardáře poté, co s ním rozvázalo spolupráci několik velkých korporátních partnerů kvůli jeho antisemitským výrokům. Časopis Forbes odhaduje, že jen spolupráce s německým výrobcem sportovních doplňků Adidas představovala 1,5 miliardy dolarů (asi 36,5 miliardy korun) raperova čistého jmění. To se nyní podle Forbesu smrsklo na 400 milionů dolarů.

V uplynulých týdnech s umělcem rozvázaly spolupráci módní značky The Gap a Balenciaga, sociální sítě Instagram a Twitter i jeho agentura Creative Artists Agency. Všechny společnosti se tak rozhodly kvůli raperovým prohlášením, o nichž i on sám naznačil, že jsou antisemitská.

„Já si můžu říkat antisemitské věci, za to se mě Adidas zbavit nemůže,“ řekl Ye 16. října v podcastu zaměřeném na hiphopovou komunitu Drink Champs, tedy zhruba týden předtím, než Adidas oznámil okamžité ukončení spolupráce. Krátce předtím, než mu Twitter zablokoval účet, však uvedl, že „nemůže být antisemitou, jelikož černí lidé jsou v podstatě Židé“.

Forbes uvedl, že zbývajících 400 milionů dolarů v raperově jmění tvoří nemovitosti, hotovost, jeho hudební sbírka a pětiprocentní podíl ve firmě Skims, kterou vlastní jeho bývalá žena Kim Kardashianová.

Stanice CNN poznamenala, že se West pravděpodobně stále považuje za miliardáře, jelikož podle něj ve Forbesu nikdo neumí počítat. „Není to miliarda, co mám, ale 3,3 miliardy,“ napsal Forbesu Ye v roce 2020, když jej časopis poprvé uvedl na seznamu dolarových miliardářů. Jeho partnerství s Adidasem mělo podle něj hodnotu 4,3 miliardy dolarů a celkové jmění sedm miliard.