Majitelé Bohemia Energy Jiří a Hana Písaříková mají před sebou další komplikace. Kromě hrozby trestního stíhání od Andreje Babiše totiž Městský soud v Praze také rozhodl o zastavení prodeje jejich nemovitostí. Podle rozhodnutí Písaříkovi tak jde o součást sporu Písaříkových se zkrachovalým podnikatelem Tomášem Bártou o podíl v Bohemia Energy. Informovaly o tom servery MotejlekSkočdopole a Hospodářské noviny.

Jedná se o byt na Vinohradech, který manželé loni koupili za 22 miliard korun, ale před několika dny jej opět uvedli na trh. Podepsali smlouvu o prodeji s ready-made společností Cloud Company, jejímž oficiálním jednatelem je Jan Lustig, nicméně ve smlouvě jsou jako jednatelé uvedeni právě Písaříkovi. Byt tak prodávají sami sobě.

Podobný je i případ podílu v bytovém domě v Nuslích a dalších nemovitostí na Smíchově. Podle vyjádření Brožova insolvenčního správce Jaroslava Brože pro Hospodářské noviny návrh na nařízení předběžného opatření podal poté, co po ukončení činnosti Bohemia Energy v půlce října zaregistroval přepisování nemovitostí Písaříkových na ready-made firmy.