Mimo náš pravidelný měsíční fahrplan jsme pro vás připravili něco navíc. Speciální vydání. To nejbohatší a nejvydatnější z DNA celosvětového Forbesu. A vlastně už také tradiční. Každý rok touto dobou totiž vydáváme speciál o nejbohatších lidech světa a držíme se v něm také české stopy. Tedy šestice Čechů, jejichž jmění přesahuje miliardu dolarů. 

Co všechno v něm najdete?

2043 jmen nejbohatších lidí světa

Jejich profily, příběhy, detaily, přehled oborů, odhad majetku a mapy, kde všude působí. Forbes slaví třicáté výročí od vydání prvního žebříčku dolarových miliardářů a letos v něm máme několik rekordů.

Kellnerův průvodce po světě

Vypravili jsme se do Londýna, abychom se podívali, jak funguje sice malá (z jeho pohledu – jen půl miliardy…:), ale o to zajímavější investice nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Jmenuje se Culture Trip a díky němu poznáte ty nejlepší a nejzajímavější místa na světě.

Babišovo polské jídlo

Hartenberg Andreje Babiše buduje v Polsku firmu Good Food, která chce patřit mezi největší v Evropě ve výrobě kukuřičných a rýžových krekrů. To je takový ten jedlý polystyren. Reportáž o nových investicích muže, který si polské jídlo občas bere na paškál.

Vítkův Hvar

Radovan Vítek ovládl přes 90 % hotelových kapacit ve městě Hvar a my jsme se jeli podívat, co s nimi teď chystá. Je to velké a luxusní.

Komárkova sázka na budoucnost

Když startupy, tak Izrael. Náš redaktor Michael Mareš tam zjišťoval, jak se Karel Komárek rozkračuje do budoucna, aby nebyl závislý jen na ropě a loteriích.

Křetínského megawatty

Anglie podruhé. Daniel Křetínský tam koupil zavřenou elektrárnu a teď do ní s pomocí bank pumpuje 14 miliard korun. U toho nemůžeme/nemůžete chybět.

V Trumpa věříme

In Trump We Trust! Aneb přehled obchodních spojenců pětačtyřicátého prezidenta Spojených států, který má byznysové zájmy po celém světě. Co to bude znamenat pro jeho vládu?

Trumpův klon

Donald Trump dokáže inspirovat. Třeba Haryho Tanoesoedibjoa, indonéského miliardáře, který si libuje v opulentním životním stylu, velkých prohlášeních a ano – hádáte správně –, chce se také stát prezidentem.

Slovenský miliardář: Ivan První

Kdo je Ivan Chrenko, první Slovák, který pronikl do žebříčku dolarových miliardářů.

Jak šel čas

Třicet let miliardového bohatství ve Forbesu. Jak se náš žebříček proměňoval.

Přejeme vám inspirativní čtení a napište nám, co se vám líbilo a co méně. Abychom byli příště lepší! jaroslav.masek@forbes.cz

obalecka_nejbohatsi_2017