skip to main content
Sport

Spolupráce se sponzory v roce 2021? Je to sezona jako každá jiná, říká Ledecká

Zapnout si lyžáky, naskočit do lyží nebo na prkno a pak už jen letět z kopce dolů, nejrychleji jak to jen jde. To je prý jediný startovní rituál Ester Ledecké. Evidentně se ale vyplácí. Všestranná česká sportovkyně, která ovládla jak lyže, tak snowboard, zažívá další úspěšnou sezonu, která se však, i navzdory pandemii, nijak zvlášť neliší.

„Je to jen další sezona. Velkou výhodu ale spatřuji v tom, že se nemusím napřímo bavit s novináři a taky netrávím spoustu času podepisováním se v cíli fanouškům. A to znamená, že můžu po závodech a trénincích víc odpočívat. Jsem ráda ve své bublině a tohle šílenství kolem mi vlastně nahrává,“ říká s nadsázkou Ester.

Pandemický rok se podle Ledecké výrazněji nepodepsal ani na spolupráci se sponzory, kteří sportovkyni zaslouženě milují. Vždyť ani ne před měsícem si dokázala podmanit závod Super-G ve francouzském Val d’Isere, kde získala po roce další zlatou medaili. 

Reklama

„Moji sponzoři a partneři chápou, že spojení s mým jménem je zárukou kvality, poctivosti a vynikajících výkonů. Všichni chtějí být spojováni s tou nejlepší značkou na světě. To dá rozum,“ vysvětluje sebevědomá Ester.

„V současné době se navíc nic moc neděje, všichni koukají na sportovní přenosy aspoň v televizi a tam já jsem – díky Mezinárodní lyžařské konfederaci (FIS), která má ,koule‘ na to, uspořádat Světové poháry a mistrovství světa, a nebojí se,“ dodává profesionální lyžařka a snowboardistka, za kterou stojí takové značky jako Atomic, Poc, Strabag, Richard Mille nebo Red Bull.

Reklama

I právě díky Red Bullu navázala Ester Ledecká spolupráci s novým trenérem Franzem Gamperem, který na této pozici nahradil jinou legendu českého lyžování Ondru Banka.

„Mám teď senzačního trenéra, kterého mi sehnal Red Bull. Frajera, který vychoval ty nejlepší lyžaře z nejlepších. Jsem pyšná na to, že se mnou chce trénovat a trávit čas. Už jenom sedět vedle něj u večeře je zážitek a inspirace na celý život,“ říká Ester, která však zůstává s Bankem v kontaktu. „On ví, že mafie nezapomíná, takže o sobě pořád víme a je mým přítelem na telefonu,“ dodává.

Závody se letos samozřejmě pořádají za cenu jistých ústupků a přísných opatření, ale ty podle Ledecké nejsou horší než třeba na olympiádě.

„Mezinárodní lyžařská federace si dokázala prosadit, že lyžování a snowboarding takříkajíc ,neumřou na covid‘. Bez sportu se nedá mluvit o plnohodnotném životě. Proto do něj chytří sponzoři peníze i nadále investují,“ uzavírá Ledecká.

Reklama
Reklama