skip to main content
Gastronomie

Starý i nový. Legendární bar L’Fleur končí a znovu začíná

Máme pro vás špatnou a dobrou zprávu. Nejprve ta špatná – ve středu V Kolkovně 5 na pražském Starém Městě po šesti letech naposledy otevřel bar L’Fleur. A teď ta dobrá. Vlastně hodně dobrá.

Podnik, který proslul díky elegantní atmosféře starých dobrých časů, inovativním koktejlům i mimořádně široké nabídce champagne, skončil jenom proto, aby už teď o víkendu znovu otevřel jen o pár metrů dál v nových prostorách, které si vyměnil se sousedním podnikem Steampunk.

Proč? Za stěhováním stojí myšlenka provozovatelů baru Miloše Danihelky a Vítězslava Ciroka trochu změnit koncept a spojit fungující večerní bar s odpoledním bistrem.

Nová podoba přestěhovaného baru L’Fleur | Foto L’Fleur

„O změně jsme uvažovali dlouhou dobu. Chtěli jsme mít zahrádku, kuchyň a prostor na přípravnu, který nám v původním L’Fleuru trochu chyběl,“ vysvětluje šéfbarman L’Fleuru Vítězslav Cirok.

„Majiteli obou podniků jsme už několikrát navrhovali, že bychom využili prostory bistra, které dlouhodobě moc nefungovalo a jehož kuchyni jsme stejně částečně využívali. Na náš nápad ale přistoupil až teď, když do gastrobyznysu zasáhla koronavirová krize a ukázalo se, že L’Fleur je do budoucna mnohem perspektivnější.“

Reklama

Prostory tak prošly rychlým faceliftem a výsledkem je „L’Fleur 2.0“, který se hostům bude otvírat už v poledne a v týdnu zavírat o půlnoci a o víkendu v jednu v noci.

„Hosté k nám už dřív chodili na lehké barové večeře a teď jim nabídneme i odpolední provoz, v jehož rámci budeme připravovat nealkoholické drinky, poctivou francouzskou kuchyni v moderní úpravě i vlastní směs kávy, kterou pro nás připravili v pražírně Nordbeans,“ popisuje Cirok. 

Nová podoba přestěhovaného baru L’Fleur | Foto L’Fleur

S novým konceptem i otvírací dobou se musel rozšířit i barový tým – z původních devíti členů se do konce měsíce rozroste na 15 lidí. Šéfkuchařem v kuchyni L’Fleuru se stal Jan Maitner, který sem přichází se zkušenostmi z restaurace La Gare.

Staronový L’Fleur si i v novém hávu zachovává původní atmosféru, k níž neodmyslitelně patří socha Doma Pérignona, muchovská vitráž, křišťálové lustry a kožené sedačky. Zmizely jen uzavřené boxy a naopak k názvu baru přibylo vedle Mixology & Champagne označení Bar & Bistro. V původních prostorách baru bude nově fungovat bar Steampunk.