Už se vám někdy stalo, že jste museli sepsat chytrý text, ale vaše hlava vyhlásila stávku?

Tak to navštivte stránku The Most Dangerous Writing App (Nejnebezpečnější aplikace na psaní), která by vám měla pomoci překonat syndrom prázdné stránky, tedy situaci, kdy ze sebe nejste schopni dostat ani jedno písmenko. Stránku založil neurovědec a datový analytik Manuel Albert.

Pravidla jsou jednoduchá – jakmile stránku otevřete, začne vám běžet pětiminutový limit, ve kterém musíte napsat co nejvíce textu. To ale není všechno. Máte omezené množství času, kdy si můžete dovolit nic nenapsat. Jednoduše řečeno – jakmile pět vteřin nic nenapíšete, aplikace vám začne předchozí text mazat. A pokud se v psaní zase nerozjedete, text smaže úplně.

Možná si říkáte, že je to drastický způsob, jak překonat kreativní blok. Má ale i své výhody. První je, že vás donutí psát, i když si myslíte, že na to v danou chvíli nemáte sílu ani mentální kapacitu.

Druhá výhoda je, že i když ze sebe pod tlakem asi nedostanete ten nejskvostnější text, budete mít alespoň základ, se kterým můžete následně pracovat.

Mimochodem, dnešní rada vznikla na tomto webu. Její psaní zabralo pět minut, následné úpravy včetně přidávání odkazů a dohledávání informací dalších deset.

Jak překonáváte syndrom blikajícího kurzoru a prázdné stránky vy? Dejte nám vědět na jakbytlepsi@forbes.cz nebo se o to podělte v naší facebookové skupině.