skip to main content
Český byznys

Střída Sport mění majitele. Hokejový obchod kupuje syn exministra Bessera

Prodejce hokejového vybavení Střída Sport změnil majitele. Firmu, která je mimo jiné výhradním distributorem proslulé kanadské značky CCM na tuzemský, slovenský i maďarský trh, koupil právník Jiří Besser, syn stejnojmenného bývalého ministra kultury.

Advokát specializující se na obchodní právo, fúze a akvizice má k lednímu hokeji dlouhodobě blízko. Nejenže ho v mládí hrával, jeho otec vedle angažování se v politice léta působil coby prezident berounského hokejového klubu.

Reklama

„S Martinem Střídou se známe od dětství. Ještě před pandemií za mnou jako odborníkem na fúze a akvizice přišel pro radu, poradit se o možnostech do budoucna. Mě ta příležitost zaujala, protože znám jak Martina, tak hokejové prostředí, až to vyústilo v prodej,“ komentuje Besser mladší transakci, jejíž výše podle informací Forbesu výrazně přesáhla sto milionů korun.

Střída Sport, který ročně generuje tržby kolem tří set milionů korun při zhruba desetiprocentní ziskovosti EBITDA, založil Martin Střída v roce 1996. Bývalý profesionální hokejista specializovaný obchod postupně rozšířil z Pardubic nejen do celé republiky, ale i na Slovensko a do Maďarska.

Reklama

Přestože mu firma dodávající hokejové vybavení pro profesionální a amatérské hokejové kluby už pár týdnů nepatří, nadále v ní zůstane na pozici generálního ředitele. Z důvodu zachování kontinuity. 

„Jsem velice rád, že se s Martinem budeme na každodenním řízení a obchodním rozvoji celé skupiny podílet,“ tvrdí Jiří Besser.

Firmu naopak opouští dosavadní výkonný ředitel Jaroslav Vosmík, který mimo jiné držel podíl ve slovenské odnoži společnosti. S tím se tak pojí i strukturální změny na tamním trhu, kde pod hlavičkou Střída Sport vznikla nová firma BEE Sport, zastupující na Slovensku značku CCM.

V Česku a Maďarsku bude společnost Střída Sport, jejíž nový majitel nevylučuje do budoucna vstup na další evropské trhy, působit beze změn.

Reklama
Reklama