skip to main content
Byznys

Synot se rozpíná. Valentova skupina zapnula automaty v Panamě

Synot Group pokračuje v expanzi do světa. Skupina krále českého hazardu Iva Valenty, která působí v desítkách zemích na téměř všech kontinentech, se nově rozšířila do exotické Panamy.

„Panamský trh je pro nás opravdovou výzvou, považujeme jej v segmentu našeho podnikání za velmi důležitý,“ komentuje Roland Andrýsek, obchodní ředitel skupiny.

V první fázi Synot dodal do země propojující Severní a Jižní Ameriku dvě desítky zařízení, přičemž každé obsahuje šestadvacet her z dílny uherskohradišťské firmy. Rozmístěny byly do pěti panamských kasin.

„Na základě dobrých výsledků v testovacím provozu předpokládáme v dohledné době významnější nástup na tento trh,“ tvrdí Andrýsek, podle nějž Synot hrací automaty, podobně jako v případě jiných destinací, přizpůsobil specifickým podmínkám trhu.

Skupina 34. nejbohatšího Čecha, zaměstnávající přibližně tři tisíce lidí, se v loterijním průmyslu zabývá výrobou herních zařízení, systémů i digitálních her a provozuje online kasina. Kromě toho podniká také v oblasti cestovního ruchu, médií či podporuje startupové projekty.

Reklama

Oproti roku 2019, kdy dosáhla obratu 15,8 miliardy korun, sice loni vlivem pandemie evidovala dvanáctiprocentní pokles tržeb a musela propouštět část pracovníků i prodat několik nemovitostí, nicméně podle Valenty stávající situaci překoná.

„Rozhodně jsme neseděli s rukama v klíně a po celou dobu jsme se v rámci možností soustředili na další investice a zkvalitňování našich služeb,“ ohlíží se pro Forbes stoprocentní vlastník Synotu, který založil v roce 1991 se svým otcem a bratrem.

„Investovali jsme především do online aktivit, v nichž máme velkou část našeho byznysu, který dlouhodobě budujeme v mezinárodním měřítku. Také ale do rekonstrukcí a modernizací uzavřených objektů,“ vyjmenovává Ivo Valenta.

„Očekáváme, že rozjezd v cestovním ruchu bude velmi dynamický a rychlý, na což chceme být připraveni.“