skip to main content
Breaking News

Taylor Swift kraluje Bilboard Top 200 s reedicí alba Red. Stejně jako před devíti lety

Reedice úspěšného alba Red zpěvačky Taylor Swift z roku 2012 opět trhá rekordy. Za prvních pět dní po jeho vydání se ho prodalo na 325 tisíc kusů. Opětovné nahrání desky je součástí strategie, díky níž chce americká zpěvačka získat zpět vlastnictví svých prvních šesti alb.

Album Red (Taylor’s Version) v rámci hitparády Billboard Top 200 debutovalo na první příčce. Taylor Swift se tak stala teprve druhou ženou, která se na vedoucí pozici prestižního žebříčku probojovala s deseti svými alby. Tou první byla s celkem jedenácti deskami Barbra Streisand.

Reklama

Současně s deskou Red (Taylor’s Version), která zahrnuje také několik nikdy nevydaných skladeb, včetně desetiminutové verze písně „All Too Well“, rostla zpěvačce krátce po vydání také poslechovost dříve vydaných alb. Sedm z nich se tak probojovalo do výběru Billboard Hot 100.

Už teď jí ale roste silná konkurence. Z první příčky v poslechovosti na iTunes dokázala Swift sesadit britská zpěvačka Adel už pár hodin poté, co v pátek vydala své očekávané album 30.