skip to main content
Breaking News

Technologický gigant Google si vysloužil další pokutu. V Jižní Koreji zaplatí 3,8 miliardy

Americká společnost Google dostala od jihokorejského antimonopolního úřadu (KFTC) pokutu 207 miliard wonů (3,8 miliardy korun) za zneužití dominantního postavení na trhu s operačním systémem pro mobilní přístroje. Společnost, která je součástí technologické skupiny Alphabet, se hodlá proti pokutě odvolat.

Reklama

Stanovená pokuta je devátou nejvyšší, jakou kdy zatím úřad vyměřil. Společnost však tvrdí, že rozhodnutí ignoruje výhody, které nabízí kompatibilita systému Android s jinými programy.

Reklama

Google podle KFTC Google omezil hospodářskou soutěž, když požadoval, aby výrobci chytrých telefonů při podpisu smluv s Googlem týkajících se licencí pro obchody s aplikacemi dodržovali stanovenou dohodu. Podle ní nesměli výrobci instalovat do svých zařízení upravené verze Androidu, což pomohlo Googlu upevnit si dominantní postavení na trhu s mobilními operačními systémy.

Pokuta je pro Google v Jižní Koreji další ranou. Na začátku tohoto měsíce totiž parlament schválil návrh zákona, který zakazuje velkým provozovatelům obchodů s aplikacemi, jako je Google, nutit vývojáře softwaru používat jejich platební systémy. Fakticky tak brání tomu, aby vývojáři museli platit provize z nákupů v aplikacích.

Reklama
Reklama