skip to main content
Český byznys

Teď je správný čas tlačit, říká Čupr o dalších dluhopisech. Už jich vydal za miliardu

Tomáš Čupr nezastavuje. Online supermarket Rohlík pod jeho vedením navýšil emisi dluhopisů – s ročním výnosem 6,6 procenta a splatností v roce 2023 si půjčuje dalších 222 milionů korun. Už loni vydal dluhopisy za 777 milionů korun, díky nimž se následně stal tříčtvrtinovým vlastníkem Rohlíku. 

Peníze hodlá Čupr využít na nákup velkoobchodní část společnosti My Food Wholesales, která provozuje obchody Sklizeno, a také na automatizaci nového skladu v Horních Počernicích.

Reklama

„To jsou dva primární cíle a ještě něco málo zbude,“ potvrdil plánované investice. Podle jeho slov je teď ideální čas šlápnout na plyn. „Vidím další příležitosti ke zrychlení našeho růstu a posílení strategické pozice. Byznys šlape dobře, takže věřím, že je správný čas tlačit. Maďarsko se nám hezky rozjíždí, hned začátkem druhého měsíce jsme tam přeskočili Spar,“ připomíná prosincovou expanzi Rohlíku do Budapešti.

Společnost Velká Pecka, která provozuje Rohlík.cz, loni v obratu překonala čtyři miliardy korun a připsala si zisk EBITDA 60 milionů korun. Celková dluhopisová emise Rohlíku nyní dosahuje 999 milionů korun, přičemž loňská tranše se vyprodala během několika týdnů.

Reklama

Stávající má jít na dračku ještě rychleji. „Mělo by to tak být, je to třikrát méně, než jsme nabízeli předtím, a máme lepší asset,“ konstatuje Čupr s tím, že vydání má opět na starosti J&T banka.

Sedmatřicetiletý podnikatel, který také stál u zrodu Slevomatu či Dáme jídlo, spřádá velké plány a tajemně naznačuje, že dluhopisy téměř za čtvrt miliardy korun nebudou u Rohlíku hlavní zprávou roku 2020. „Věřím, že tohle není největší událost, kterou letos oznámíme.“

Reklama
Reklama