skip to main content

Tenkrát v Americe lepší Kmotra aneb Na co se podívat dnes večer

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřepínáte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce forbes.cz.

Reklama

Tipy na filmy pro vás tentokrát vybral redaktor Zdravko Krstanov.

Strom života
(Amazon, 139 minut, 2011)

Režisér Terrence Malick má zvláštní dar, který se v jeho životním filmu projevil naplno – když dáte pauzu kdekoli uprostřed Tree of Life, mohl by z toho být plakát na vaši zeď.

Reklama

Brilantní počin, který si hraje s biblickými, existenciálními i čistě rodinnými tématy, slaví za pár dní deset let od premiéry v Cannes, což vyloženě vybízí k promítání.

Tenkrát v Americe
(Amazon, 229 minut, 1984)

Svár každého večírku, když se debata stočí směrem k filmům. Autor tohoto textu je totiž názoru, že veledílo Sergia Leoneho, před nímž slavnému režisérovi třináct let nic nevyšlo, je v žebříčku nejlepších mafiánských filmů na úplném vrcholu. Tedy před Kmotrem.

Film mimochodem brzy také slaví výročí od uvedení v Cannes! A ten Morriconeho soundtrack, dobrý bože…

Ermitáž – Síla umění
(Aerovod, 90 minut, 2019)

Toni Servillo rozvážně vykračující po přenádherném Petrohradu, v italštině vyprávějící o jeho historii a uměleckých dílech vystavených v Ermitáži? Tušíte správně: líbeznější podívanou v tuhle chvíli najdete jen těžko.

Reklama
Reklama