Rok 2022 byl z pohledu technologií v mnoha směrech přelomový. A to i pro tech-evangelistu Petra Máru. Ten letos například ukázal velkou dávku prozíravosti, když se už na jaře zbavil bitcoinu.

„Když je nějaká technologie na vrcholu, vždy si pokládám otázku, jak dlouho na něm bude a kdy spadne,“ vysvětluje Petr Mára v dalším Forbes Byznys podcastu, který jsme tentokráte nemohli zasvětit ničemu jinému než technologiím.

Petr Mára se zbavil nejen bitcoinu, ale také Tesly, které byl v minulosti také velkým propagátorem. Nyní už si ale užívá jiný elektrický sporťák, když tedy zrovna nenatáčí videa na YouTube. Tuto platformu má totiž proti Instagramu a TikToku stále nejraději.

„Před dvěma lety jsem si myslel, že TikTok a Instagram vše požere a YouTube půjde do háje. A není to pravda. Unikum YouTubu je, že lidé tráví více času u jednoho videa. Už je to jako televize,“ vysvětluje Petr Mára.

Vzhledem k tomu, že rok se pomalu chýlí ke svému konci, v podcastu jsme probrali i letošní highlighty technologického segmentu. Podle českého propagátora a kurátora technologií, jak sám sebe Petr Mára nyní tituluje, patří k osobnostem roku bezesporu Elon Musk, který o sobě dává na podzim vědět hlavně nákupem Twitteru.

Pokud jde o produkty nebo služby, letos se dostala do popředí zejména na umělé inteligenci postavená platforma ChatGTP od Open AI, která má podle Máry šanci zcela změnit svět včetně byznysu. „Je to něco, co vám dává na řadu věcí tu nejlepší možnou odpověď, a to lusknutím prstu. Pokládám si otázku, jestli je to ta technologie, která změní celý trh. Třeba pro Google to je svým způsobem velký problém,“ dodává Mára v podcastu.

Jakou Petr Mára vidí další budoucnost bitcoinu? Jaký elektrický sporťák si nyní užívá? A proč kvůli službě Open AI budeme muset změnit přístup k nově vyrůstající generaci? To vše se dozvíte v novém Forbes Byznys podcastu.