Hodinky s vodotryskem? Co takhle radši notebook s digitálním krumpáčem na těžbu kryptoměn?
S inovativním argumentem pro koupi nového notebooku nebo počítače přichází společnost NortonLifeLock (dříve Symantec), která se zabývá bezpečností počítačů. Na své platformě Norton 360 vyráží na neorané pole jisté demokratizace těžby digitální měny ethereum, což je druhá nejhodnotnější kryptoměna na světě hned po bitcoinu.
Už jako Symantec proslula firma především svým antivirovým programem. Novinkou nazvanou Norton Crypto hodlá zaplnit díru na trhu, která je velká jako výpočetní kapacita těžební kryptofarmy někde v Číně.
Těžba krypta totiž vyžaduje určitou praktickou i technickou obeznámenost. V cestě vám zároveň mohou stát neseriózní nabídky, které se pokusí vytěžit hlavně vaši kreditní kartu.
NortonLifeLock svůj odlišný přístup nastiňuje už v tiskové zprávě, kterou k představení chystaného produktu vydala. Když si člověk pořídí nový notebook s předinstalovaným softwarem na těžbu etherea, Norton zaručuje, že o uživatele bude při těžbě postaráno z bezpečnostního hlediska.
Těžaři si za současných podmínek bezpečnostní opatření svých počítačů naopak vypínají, aby mohli krypto těžit – a na to konto mnozí o své vytěžené coiny přijdou.
NortonLifeLock hodlá rozšířit svůj zásah i do oblasti kryptopeněženek. Lačným kryptotěžařům bude nabízet plný servis od těžby přes bezpečnost až po uchování těžce narubaných coinů.
Prozatím se Norton Crypto týká omezené testovací skupiny, ale firma má v brzkém plánu zpřístupnit své kryptotěžební stroje všem třinácti milionům uživatelů svého systému Norton 360. Stejně tak by se možnosti těžby neměly v budoucnu omezovat pouze na ethereum, ale počítá se s rozšířením na další relevantní kryptoměny.
Krypto přitom v současnosti neprožívá své nejsilnější období. CEO Tesly Elon Musk svými tweety o tom, že bitcoin je neekologická bestie, s níž nechce mít nic společného, rozkymácel celý trh. Jmenované ethereum ale brzy vyrazí do světa se svou ekologičtější verzí.
Nejistota plyne i z diskuse o sílícím tlaku na regulaci krypta v Číně a Spojených státech. Na což bude muset reagovat i NortonLifeLock.