skip to main content
Breaking News

Trable v bankovním ráji? Kalifornský akcionář Monety je proti sloučení s PPF

Proti dlouho očekávané fúzi bankovní divize skupiny PPF a Moneta Money Bank se začínají důrazně ozývat první akcionáři Monety. Kalifornský fond California State Teachers’ Retirement System, který drží v Monetě menšinový podíl, oznámil podle serveru e15.cz svůj záměr hlasovat proti spojení.

Jde tak o prvního akcionáře Monety, u kterého je již teď jisté, že fúzi při hlasování nepodpoří.

Reklama

O bankovním obchodu dekády, jehož cílem je spojení Air Bank, českého a slovenského Home Creditu a Zonky (respektive Benxy) s Moneta Money Bank, se má definitivně rozhodnout na valné hromadě Monety, kde se akcionáři sejdou za dva týdny.

Po úspěšném schválení návrhu na valné hromadě by k vypořádání došlo ještě letos na podzim. PPF by pak vlastnila asi 55,38 procenta akcií Monety, ze zákona tak bude povinna navrhnout zbývajícím podílníkům odkup všech akcií.

Reklama

Podle mluvčího skupiny PPF Leoše Rouska je “skupina pevně přesvědčena o tom, že je spojení jejich aktiv v bankovnictví a ve spotřebním financování s Moneta Money Bank za dohodnutých podmínek opodstatněné.“ Cílem je vytvořit lídra na trhu retailového bankovnictví v České republice a zvýšit tak hodnotu pro všechny akcionáře Monety.

Po uskutečnění akvizice má Moneta podle dokumentu zveřejněného na svých webových stránkách potenciál zvýšit do roku 2025 čistý zisk o 94 procent.

Reklama
Reklama