Pokud by podobným tempem jela tuzemská ekonomika, stalo by se z Česka patrně cosi mezi Švýcarskem a Singapurem. U tenistky Barbory Krejčíkové totiž platí, že na co poslední dobou sáhne, to pozlatí: v neděli získala na grandslamu v Paříži po sobotním individuálním titulu rovněž trofej ze čtyřhry.

Poslední ženou, která na Roland Garros získala double (tedy ovládla singl i debl), byla v roce 2000 domácí ikona Mary Pierce.

Krejčíková v méně sledovaném z obou finále uspěla po boku své tradiční parťačky Kateřiny Siniakové a v kombinaci s předchozím turnajem ve Štrasburku tak dotáhla svoji bilanci k naprosté dokonalosti. Za tři týdny získala tři trofeje – a jen tak mimochodem vydělala 1,87 milionu dolarů, v přepočtu přibližně 40 milionů korun.

Zároveň je třeba upozornit na to, že hrubé příjmy se v tenisu opravdu výrazně liší od čistého výdělku, odečíst je třeba nejen daně, ale také náklady na trenéry či na cestování. I s touto poznámkou ovšem Krejčíková pocítila finanční sílu grandslamů, nejprestižnějších tenisových akcí: než před dvěma týdny vyrazila do Paříže, měla v prize money u svého jména napsáno přibližně 3,5 milionu dolarů, teď se celková cifra rázem zvětšila o více než o polovinu.

A aby bylo ještě jasněji, co je pro tenis prioritou, tady jsou její tři tituly vyjádřené v dolarové odměně. Za Štrasburk inkasovala 29 200 dolarů, za pařížskou čtyřhru necelých 145 tisíc dolarů – a za individuální triumf 1,69 milionu dolarů…

Fantastická forma Krejčíkové navíc vybízí k dalšímu optimismu, protože právě probíhá nejnabitější období tenisového roku. Už za dva týdny startuje v Londýně legendární Wimbledon, následně se po kratičké pauze od 24. července v Tokiu rozjede olympijský turnaj, kde by Krejčíková zvlášť v deblu se Siniakovou měla zaútočit na zlato. No a od 30. srpna se v New Yorku koná US Open, poslední ze čtyř grandslamů roku.

Pro Češku, kterou úspěch na Roland Garros vymrštil mezi globální tváře ženského tenisu, tedy budou po životním úspěchu znovu přicházet další a další příležitosti k tomu, aby mohla zazářit ještě více.