skip to main content
Breaking News

Twitter zablokoval účet čínského velvyslanectví v USA. Tweet hájil politiku Číny směrem k Ujgurům

Twitter zablokoval oficiální účet čínského velvyslanectví ve Spojených státech kvůli zveřejnění tweetu, který hájil politiku pekingské vlády vůči muslimským Ujgurům v západní oblasti Sin-ťiang. Kritici tvrdí, že právě tam se Čína účastní nucené sterilizace menšiny ujgurských žen.

Reklama

Podle sociální sítě příspěvek porušoval její postoj proti dehumanizaci lidí. Čínské ministerstvo zahraničí ve čtvrtek uvedlo, že je z tohoto kroku Twitteru zmatené, a tvrdí, že odpovědností velvyslanectví je nyní uvést vše na pravou míru.

Řeč je o tweetu, který začátkem ledna zveřejnil účet čínského velvyslanectví @ChineseEmbinUS. V tom se psalo, že ujgurské ženy byly emancipovány a již nejsou jen „stroji na výrobu dítěte“. Odvolávalo se přitom na studii zveřejněnou ve státním deníku China Daily.

Reklama

Twitter příspěvek odstranil a nahradil jej štítkem, který informuje o tom, že není k dispozici. Přestože americká informační sociální síť má možnost zablokovat tweety porušující jeho zásady, po vlastnících účtů požaduje ruční odstranění příspěvků, aby k nim znovu získali plný přístup.

Mluvčí Twitteru potvrdil, že účet je stále uzamčený, protože čínské velvyslanectví příspěvek nesmazalo. Od 9. ledna na něm nepřibyly žádné nové příspěvky.

Reklama
Reklama