skip to main content
Breaking News

Twitter zablokoval účet, který na platformě sdílel Trumpova vyjádření

Twitter zablokoval účet, který sdílel příspěvky, jež začal před několika dny zveřejňovat na svých webových stránkách americký exprezident Donald Trump. Mluvčí společnosti uvedla, že účet porušil pravidla společnosti ohledně obcházení zákazů.

Reklama

Zablokovaný účet, který nesl název @DJTDesk, sdílel příspěvky z nové sekce, která nese název „ze stolu Donalda J. Trumpa“ (From the Desk of Donald J. Trump), na webových stránkách exprezidenta, kam posílá svá krátká vyjádření. Vzhled stránky i formát jeho sdělení je přitom podobný Twitteru, uživatelé ale nemohou na jeho příspěvky nijak reagovat.

Reklama

Mají však možnost je pomocí dvou tlačítek sdílet na Twitteru i na Facebooku, kde jsou Trumpovy účty pozastaveny. Na to, že Trumpova sdělení na Twitteru sdílí nadále řada dalších podobných účtů, právě upozorňuje také server BBC.

Twitter tvrdí, že uživatelé mohou sdílet některá Trumpova vyjádření, nedovolí však nikomu, aby touto cestou exprezident v podstatě obcházel permanentní zákaz, který na platformě má. Sociální síť nedovoluje, aby zablokovaný uživatel nechal někoho provozovat jeho jménem twitterový účet, který zastupuje jeho identitu, osobnost, značku nebo podnikání.

K zablokování účtů exprezidenta došlo letos v lednu, kdy vyjádřil podporu svým přívržencům, kteří násilně vtrhli do budovy Kongresu. Trumpův mluvčí Jason Miller televizi NBC řekl, že účet @DJTDesk nezakládal nikdo blízký Trumpovi a že exprezident ani k ničemu takovému nedal svolení.

Reklama
Reklama