skip to main content
Sport

Tři chyby mě mrzí, ale bojovaly jsme, hodnotí Anna Kellnerová tokijskou jízdu

Parkurová jezdkyně a mistryně České republiky Anna Kellnerová má za sebou první kvalifikaci na olympijských hrách.

Se svou čtvrtmiliardovou klisnou Catch Me If You Can Old ji včera dokončila s dvanácti trestnými body a skončila na dělené 55. příčce. Do finále soutěže jednotlivců tak nepostoupila, stejně jako její kolegové Aleš Opatrný a Kamil Papoušek.

Reklama

„Dojmy jsou smíšené. Na jednu stranu mám radost, že jsme to překonaly, na druhou stranu mě mrzí ty tři chyby. Ale jsem ráda, že já i Catchie jsme bojovaly,“ uvedla Anna Kellnerová v úvodu půlhodinového rozhovoru pro EquiTV.cz, provozovanou odborným portálem Jezdci.cz.

„Kurz byl hodně technický a vysoký. Samozřejmě finále bude ještě o stupeň výš, ale takto nastoupit do soutěže bylo velké sousto pro koně i pro lidi. Je to však olympiáda, takže se ani nedalo nic jiného čekat.“ dodává Kellnerová, kterou na olympiádě čekalo několik překvapení.

„Když jsme v neděli skákali zkušební parkur, překážky byly úplně jiné, jak vizuálně, tak co se týče mohutnosti stojanů, než jsme viděli dnes. Ze závodů jsem zvyklá, že co nám postaví na warm-up, tak se s těmi překážkami většinou potkáte, i když závodíte,“ popisuje svou zkušenost.

Reklama
Závodu se účastnila i dcera zpěváka Bruce Springsteena.

„Bylo to velké, ale samotné klády byly decentní a hodně lehce a vzdušně postavené. Pro některé koně pod umělým osvětlením to mohlo vyvolávat třeba nejistotu,“ vysvětluje mladá jezdkyně. 

Jak také v rozhovoru dodala, Catch Me If You Can Old se lehce zakoukala hned na úvodní skok. „Musím říct, že jsem byla překvapená, když se mi podívala na překážku číslo jedna,“ popisuje Kellnerová. To se jim prý nikdy nestává.

„Pro mě byla překážka standardní, ale ona se na ni zrovna podívala. Naštěstí jsme to zvládly. Trochu jsem ji tam podpořila a pak už neměla problém, co se týče vizuálu a koukavosti ve zbytku parkuru,“ shrnula své vjemy jezdkyně, kterou čeká ještě v pátek kvalifikace družstev.

Do hlavní arény se ale mohla podívat pouze jednou, což jí přišlo škoda. „Jinak zázemí a příprava byly super,“ shrnuje Anna Kellnerová, která ve stejné kvalifikaci skákala spolu s dcerou zpěváka Bruce Springsteena a zeťem Billa Gatese – tomu se podařilo i postoupit.

Reklama
Reklama